script editor / EN
script editor / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Řeší scénáře, jejich strukturu, formu, dialogy. Sám neupravuje, ale formou poznámek zadává úpravu scenáristům. Nabízí řešení, ale podléhá producentovi.

sculpting / EN
sculpting / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Modelování objektu ve speciálním 3D software, ve kterém je možné poměrně snadno dělat úpravy proporcí. Používá se při převádění 2D návrhu do 3D prostoru jako první krok před následným finalizováním objektu a jeho příprave pro animaci.

sequence / EN
sekvence / CS

Písmeno: Písmeno EN:

Několik scén či záběrů za sebou, které tvoří část příběhu či či část filmu a které jsou jednotné v prostoru či času.

stop motion / EN
stop motion animace / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Stop motion, pookénková nebo fázová animace je technika animace, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky tak, aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti.

storyboard / EN
storyboard / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Storyboard je obrázkový scénář. Soubor obrázků, většinou skic, který vizuálně popisuje příběh filmu. Jedna nebo více skic reprezentuje jeden záběr. Storyboard může obsahovat dialogy, popis hudební nálady, typ záběru, pohyb kamery, přechod mezi záběry, ap.

series producer, showrunner / EN
vedoucí projektu (seriál) / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Osoba zodpovědná za kreativní management od vývoje po střih a zvuk. Koordinuje scenaristy, předává informace režisérovi, koordinuje střih. Nabízí řešení, ale podléhá producentovi. Koordinuje požadavky realizace (produkce, režie) a scenaristů.

Přejít nahoru