color correction / EN
barevná korekce / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Proces, který mění barevnost celého obrazu (většinou vyvážením úrovní bílé a černé) tak, aby byla konzistentní teplota barev v celém filmu. Barevná korekce předchází procesu zvaném color grading.

CG, CGI / EN
CG, CGI / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Zkratka z angl. Computer Graphic (CG) či Computer-Generated Imagery (CGI). Vše co je nakreslené či vytvořené pomocí počítačových programů a má za výstup jakoukoliv grafickou či vizuální podobu.

color grading / EN
color grading / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Proces, který mění a zlepšuje barevnost filmu či jeho části. Mění jej více než jen základní barevná korekce. Změna barevnosti dodává scénám náladu, může zároveň vytvářet barevné umělecké efekty. Při color gradingu části obrazu se používají masky či motion-tracking.

color model / EN
color model / CS

Písmeno: Písmeno EN:

Závazná paleta barev, která musí být použita coloristou pro vybarvení jednotlivých elementů animace.

compositing / EN
compositing / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Proces vzniku výsledného obrazu filmu. Docílíme jej řazením a překrytím jednotlivých obrazových vrstev přes sebe (často za využití alfa kanálu). Používá se k tomu kompoziční software, např. Nuke, After Effects nebo Fusion.

codec / EN
kodek / CS

Písmeno: Písmeno EN:

Kodek je složenina ze slov kodér a dekodér. Většinou je to software, který umožňuje kódovat a dekódovat datový proud, často za účelem zmenšení dat pro přenos. Operační systém pomocí kodeku dokáže rozpoznat a přehrát příslušný typ audio/video souboru.

cut-out animation / EN
plošková animace / CS

Písmeno: Písmeno EN: Štítky:

Animace, ve které se objekt či postava, složená z několika kousků (plošek), animuje snímek po snímku. Může být jak tradiční papírková nebo digitální (digital cut-out), tvořená v počítači.

Přejít nahoru