Na co se může animační veřejnost těšit druhý den Visegrad Animation Forum?

cartoon-media

Zdroj: cartoon-media.eu

Tento den, 7. května, má přezdívku „Televizní den“. V Třeboni se sejdou televizní profesionálové – zejména programoví ředitelé sedmi televizí ze střední a východní Evropy *. Tradiční pitchingy projektů TV seriálů jsou dnes už vyhlášeným fórem, které pomáhá realizovat některé z přihlášených projektů. Vítězové postoupí přímo do soutěže Cartoon Forum.

Letošní TV den je věnovaný praktické spolupráci producentů animovaných filmů a národních televizí. S příkladovou studií vystoupí Frédéric Peuch – francouzský producent ze společnosti Planet Nemo, který, jako jeden z mála, prakticky realizoval několik koprodukcí východ-západ a reálně dostal „východní“ animované projekty do západních televizí. Jak se mu to povedlo se dozvíte v hotelu Zlatá Hvězda ve 12:30.

Britský producent Greg Boardman ze společnosti Three Stones Media nám předvede jak vypadá dialog mezi producentem a BBC  – jak se nabízí nový projekt, domlouvá realizace, cena apod. Program začíná ve 14:00.

Pro animační veřejnost začíná klíčový program ve 14:45. Na kulatém stolu se s čelními představiteli národních televizí bude hovořit o tom, jaké animované programy televize hledají, co budou chtít v budoucnu a co jsou ochotny udělat pro spolupráci s našimi autory a producenty. V závěru diskuse bude prostor i pro dotazy veřejnosti. Diskusi moderuje Anna Vášová, specialistka na mezinárodní koprodukční vztahy.

Program si můžete do svého zařízení stáhnout ZDE.

* Účastníci kulatého stolu:
Jan Maxa – ředitel vývoje pořadů a programových formátů, Česká republika
Vaclav Mika – generální ředitel, RTVS, Slovensko
Tibor Buza – programový ředitel, RTVS, Slovensko
Szilvia Maschek – vedoucí sekce pro děti, AMC Networks Central Europe, Minimax
Adam Marton Horvath – Film Editor, Film Department, MTVA, Budapešť
Dorota Osman – zástupce ředitele TVPABC Channel, Polsko
Andraz Poeschl – editor a ředitel, Kultra a Art program, RTVSLO, Slovinsko
Tiivi Tuur – Program Buyer, Estonian Public Broadcasting – ERR, Estonsko