Novinky

ANOMALIA vyhlásila nové kurzy 3D animace. Zájemci mohou získat na kurz dotaci od Úřadu práce.

Jako v minulých letech i letos malebné kulisy východočeského města Litomyšl budou hostit profesní kurzy 3D animace ANOMALIA. O své dovednosti se podělí tvůrci Rich Quade a Keith Lango ze studií PIXAR a VALVe.

Hvězdná jména zaručují vysokou kvalitu nabízeného programu. Jde o 6týdenní intenzivní kurz zaměřený na zvládnutí základní a pokročilé animace 3D postav. V rámci tří modulů animátoři zdokonalí své schopnosti animovat postavy ve 3D z pohledu kreativity, workflow a hereckých i technických dovedností. Účastníci si tak výrazně zlepší svou pozici na trhu práce, a to jak v České republice, tak v zahraničí.

Produkční společnost 3BOHEMIANS kurzy organizuje v Litomyšli od konce srpna do začátku října následovně:

26. 8. – 6. 9. 
Mentoři: David Toušek, Pavel Hruboš
 
9. 9.  – 20. 9. 
Mentor: Keith Lango (VALVe)
23. 9.  – 4. 10. 
Mentor: Rich Quade (Pixar)

 

„Obecně u nás a v celém regionu střední Evropy chybí 3D animátoři, kteří jsou připraveni pracovat v animačních nebo herních studiích. Ze škol každoročně vychází velké množství 2D animátorů, kteří pak těžko hledají své uplatnění. Jasně to ukázal minulý týden ANIMARKET na festivalu Anifilm, kde většina zájemců o zaměstnání byla z řad 2D animátorů, zatímco největší poptávka ze strany studií a produkcí byl o 3D animátory,“ říká jeden z organizátorů vzdělávacího projektu David Toušek.

 

Zájemci o kurzy ANOMALIA mají navíc v letošním roce příležitost získat dotaci od Úřadu práce. Ten v rámci Projektu POVEZ II (Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II) nabízí možnosti úhrady až 85 % ceny kurzu a mzdových nákladů za dobu účasti na školení až do výše 100 % nákladů (včetně odvodů na sociální a zdravotní v maximální výší 176 Kč / hod.). Dotace je určena všem freelancerům (OSVČ, držitelům živnostenského oprávnění), kteří mají své sídlo v celé ČR mimo Prahu. Není podmínkou, aby byl zájemce evidován na Úřadu práce jako nezaměstnaný. Stačí si dojít na Úřad práce v místě bydliště (sídle živnosti) a podat si žádost v rámci projektu POVEZ II. Úřad práce má na schválení žádosti 30 dnů.

Dotace od Úřadu práce zní možná lidem zvláštně, ale nic na tom není. Stačí vyplnit online formulář a je to! Efekt pro účastníky je jasný. Jestli pro někoho existoval důvod pro neúčast v kurzu jeho cena, s možností dotace by toto mělo být vyřešeno,“ dodává Toušek.

Detailní popis postupu, jak si o dotaci na kurzy ANOMALIA zažádat, je k dispozic na webových stránkách ZDE.

Zájemci o kurzy se mohou registrovat do 25. června.

 

ANOMALIA je pravidelně americkým serverem Animation Career Review řazena mezi TOP 20 mezinárodních škol animace na světě.

www.anomalia.eu

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.