Jako v minulých letech i letos malebné kulisy východočeského města Litomyšl budou hostit profesní kurzy 3D animace ANOMALIA. O své dovednosti se podělí tvůrci Rich Quade a Keith Lango ze studií PIXAR a VALVe.

Hvězdná jména zaručují vysokou kvalitu nabízeného programu. Jde o 6týdenní intenzivní kurz zaměřený na zvládnutí základní a pokročilé animace 3D postav. V rámci tří modulů animátoři zdokonalí své schopnosti animovat postavy ve 3D z pohledu kreativity, workflow a hereckých i technických dovedností. Účastníci si tak výrazně zlepší svou pozici na trhu práce, a to jak v České republice, tak v zahraničí.

Produkční společnost 3BOHEMIANS kurzy organizuje v Litomyšli od konce srpna do začátku října následovně:

26. 8. – 6. 9. 
Mentoři: David Toušek, Pavel Hruboš
 
9. 9.  – 20. 9. 
Mentor: Keith Lango (VALVe)
23. 9.  – 4. 10. 
Mentor: Rich Quade (Pixar)

 

“Obecně u nás a v celém regionu střední Evropy chybí 3D animátoři, kteří jsou připraveni pracovat v animačních nebo herních studiích. Ze škol každoročně vychází velké množství 2D animátorů, kteří pak těžko hledají své uplatnění. Jasně to ukázal minulý týden ANIMARKET na festivalu Anifilm, kde většina zájemců o zaměstnání byla z řad 2D animátorů, zatímco největší poptávka ze strany studií a produkcí byl o 3D animátory,“ říká jeden z organizátorů vzdělávacího projektu David Toušek.

 

Zájemci o kurzy ANOMALIA mají navíc v letošním roce příležitost získat dotaci od Úřadu práce. Ten v rámci Projektu POVEZ II (Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II) nabízí možnosti úhrady až 85 % ceny kurzu a mzdových nákladů za dobu účasti na školení až do výše 100 % nákladů (včetně odvodů na sociální a zdravotní v maximální výší 176 Kč / hod.). Dotace je určena všem freelancerům (OSVČ, držitelům živnostenského oprávnění), kteří mají své sídlo v celé ČR mimo Prahu. Není podmínkou, aby byl zájemce evidován na Úřadu práce jako nezaměstnaný. Stačí si dojít na Úřad práce v místě bydliště (sídle živnosti) a podat si žádost v rámci projektu POVEZ II. Úřad práce má na schválení žádosti 30 dnů.

Dotace od Úřadu práce zní možná lidem zvláštně, ale nic na tom není. Stačí vyplnit online formulář a je to! Efekt pro účastníky je jasný. Jestli pro někoho existoval důvod pro neúčast v kurzu jeho cena, s možností dotace by toto mělo být vyřešeno,“ dodává Toušek.

Detailní popis postupu, jak si o dotaci na kurzy ANOMALIA zažádat, je k dispozic na webových stránkách ZDE.

Zájemci o kurzy se mohou registrovat do 25. června.

 

ANOMALIA je pravidelně americkým serverem Animation Career Review řazena mezi TOP 20 mezinárodních škol animace na světě.

www.anomalia.eu