Ve francouzském Valenciennes se ve dnech 4. – 6. prosince bude konat Cartoon Springboard. Mladí autoři zde mají vynikající příležitost vylepšit svůj animační projekt tím, že ho představí odborníkům z audiovizuálního světa.

Jaký projekt lze přihlásit: TV seriál, TV speciál, celovečerní film nebo cross-mediální projekt. Podmínkou je absolvování evropské animační školy během posledních pěti let.

Cartoon Springboard vyhlásilo speciální nabídku pro účastníky ze střední a východní Evropy. Pokud jste občanem jedné z následujících zemí (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Estonsko, Gruzie, Kypr, Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Ukrajina), můžete požádat o stipendium. Úspěšným žadatelům je zrušen registrační poplatek a uhrazeny náklady na ubytování (3 noci) a cestovní výdaje až do 200 eur.

Žadatelé musí:

> přihlásit svůj projekt do 5. října pomocí online formuláře (My Cartoon > My Projects > Cartoon Springboard > Submit a new project),

> vyplnit a poslat formulář pro získání stipendia nejpozději do 12. října.

Detailnější popis výzvy najdete zde.