Věnujeme se zejména animované tvorbě a v oboru animace patříme k největším producentům v ČR. Vytvořili jsme řadu celovečerních animovaných filmů, krátkých animovaných filmů, kreslenou řadu on-line seriálu, dokumentů, hraných nebo instruktážních filmy. To vše s českými i zahraničními tvůrci, v mezinárodních koprodukcích jako hlavní producent nebo koproducent.
Mezi nejvýznamnější filmy patřil nedávný film Dcera, který vedle studentského Oscara a nominace na Oscara získal desítky dalších festivalových ocenění.
V našem týmu jsou vedle režisérů výtvarníci, scénáristé, produkční, animátoři i dalších filmoví profesionálové. Díky této široké základně se můžeme pustit i do ambiciózních projektů. Vedle samotného filmové animace organizujeme i výstavy, vydáváme knihy a vymýšlíme další podpůrné aktivity k distribuci a propagaci našich filmů.
V reklamě podporujeme zejména neziskové projekty, kde může vyniknout kvalitní animace a svobodnější autorský přístup.

Co děláme

Naše práce

PŘES HRANICI

Celovečerní animovaný film, sledující dramatické cesty sourozenců Kyony a jejího bratra Adriela, kteří utíkají před pronásledováním z blíže neidentifikované východoevropské země.

BETONOVÁ DŽUNGLE

Betonová džungle je krátký animovaný film zabývající se dětskou fantazií a její bezbřehostí. Když pan soused vrtá do zdi, kdo ví, co se dítěti honí hlavou při zvuku, který nezná a nedokáže jej zařadit.

DIVOKÉ BYTOSTI

Animovaný film autorů Marty Prokopové a Michala Blaška zahaluje vzpomínky na dětství a dospívání do omamných obrazů a sugestivních zvuků.

DCERA

Krátký film Darii Kashcheevy, který získal studentského Oscara, dvě ceny z respektovaného festivalu v Annecy a v roce 2020 byl v úzké nominaci na Oscara. 

FANY A PES

Celovečerní animovaný film Fany a pes popisuje politické události podzimu roku 1989 v Lipsku z pohledu asi desetileté protagonistky Fany.

O NEPOTŘEBNÝCH VĚCECH A LIDECH

Celovečerní animovaný loutkový film na námět knihy Arnošta Goldflama. Projekt získal Eurimages Co-production Development Award na Cartoon Movie 2019.

NEZkreslená věda

V roce 2014 pro Akademii věd vytvořila společnost MAUR film seriál populárně – naučných filmů “NEZkreslená věda”. Videa ve stopáži od osmi do dvanácti minut představují nejrůznější oblasti vědeckého poznání s komentářem Pavla Lišky, který zábavnou formou přibližuje témata např. o kvantové optice, vzniku vesmíru nebo nanotechnologiích.

Reference

Kontakty

www.maurfilm.com
vandasova@maurfilm.com
+420 775 117 646

Konviktská 1055/7
110 00 Praha 1

Martin Vandas
Martin Vandas
Producent
vandas@maurfilm.com

Alena Vandasová
Alena Vandasová
Head of Office
vandasova@maurfilm.com
+420 775 117 646