Novinky

MAUR film veze na Cartoon Movie hned tři své koprodukční projekty

Již potřetí se tento týden otevřou brány Cartoon Movie, mezinárodní akce zaměřené na celovečerní animované filmy ve vývoji. Celkem se ve francouzském Bordeaux představí 66 projektů z 25 zemí: 28 v rané fázi tvorby, 24 ve vývoji, 7 ve výrobě a 7 s prvními ukázkami. Rekordní účast české animace zařídila produkční společnost MAUR film s celkem třemi svými projekty.

Loutkový film Of Unwanted Things and People / O nepotřebných věcech a lidech (Maur Film, CZ / Artichoke, SK / ZVVIKS, SI / WJTeam/ Likaon, PL) posbíral na loňském CEE Animation Fóru obě ceny v kategorii celovečerního filmu – cenu odborné poroty i publika Nespresso Audience Award.

Po úspěšné prezentaci vloni v Třeboni dostal projekt nejen velmi pozitivní a důležité feedbacky od publika i poroty, ale i zavazující kredit. Intenzivně pracujeme na posledních verzích scénářů, zároveň jsme hluboko ponořeni do výtvarných prací, harmonogramů i rozpočtů. Jen sladit návaznost žádostí pro všechny možné národní i mezinárodní fondy s časovým harmonogram všech tvůrců je při čtyřech zemích opravdu těžký oříšek. Nicméně se rýsuje, že náš film nebude jen povídkový, ale že jsme našli klíč k vyprávění komplexního a sjednoceného příběhu a snad i jedinečného ducha mezinárodní spolupráce a pospolitosti i takto složité mezinárodní konstrukce. Zájem, který se projevuje už před začátkem v Bordeaux, je i po tolika letech pro mne nevídaný a velmi slibný. Děkujeme CEE Animation a budeme se snažit všechna očekávání naplnit i překonat…“ prozradil producent filmu Martin Vandas.

Film vzniká na motivy pohádky Arnošta Goldflama za podpory Creative Europe MEDIA a Státního fondu kinematografie.

Projekt byl zároveň nominován na prestižní Eurimages Co-production Development Award spojenou s finanční cenou v hodnotě 20 000 eur, která je věnována na podporu zahraniční koprodukce animovaného díla. Vítěz bude vyhlášen ve čtvrtek 7. března.

Martin Vandas, který se osobně akce zúčastní, představí z pozice koproducenta další dva projekty: Fritzi – A Revolutionary Tale / Fany byla při tom (r. Matthias Bruhn, Ralf Kukula, p. Germany / Luxembourg / Belgium / Czech Republic ) a animovaný film francouzské režisérky Florence Miailhe a scénáristky Marie Desplechin – The Crossing / Přes hranici (p. France / Czech Republic / Germany). Podrobný popis všech projektů najdete na webových stránkách MAUR film.

Česká republika měla na Cartoon Movie dalšího českého zástupce – režiséra a producenta Martina Kotíka, který do Francie přivezl svůj připravovaný celovečerní projekt Perla.

Prohlédněte si projekty vybrané na Cartoon Movie 2019 zde.

Držíme palce!

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.