ANOMALIA  nabízí animační kurzy vedené mentory ze zahraničních renomovaných studií. Pozvaní lektoři přinesou do Litomyšle nové postupy, dovednosti a zkušenosti ze slavných filmů jako Spiderman nebo Lví král. Zvučná jména lákají k účasti zájemce nejen z Čech, ale i ze zahraničí. I díky tomu se ANOMALIA dokázala probojovat mezi dvacítku nejlepších mezinárodních škol animace na světě.

2020: NÁVRAT K ANIMACI 3D POSTAV

Po několika letech se vracíme zpět k naší specializaci: Animace postav ve 3D. Letošní kurzy reagují na aktuální situaci animačních a herních studií.

Šikovní 3D animátoři jsou stále nedostatkovým druhem. Poptávka po celém světě je skutečně velká. Každým rokem vychází ze škol spousta nových animátorů, ale těch kvalitních a zkušených je vždy jen zlomek,“ vysvětluje zakladatel ANOMALIA a jeden z lektorů David Toušek a dodává: „Ačkoliv mezi nejžádanějšími jsou tvůrci s několikaletou zkušeností v oboru (senioři), s velkou poptávkou získávají příležitosti i animátoři se základními či mírně pokročilými dovednostmi. Ale často jen na rychlých projektech, kde si mohou přijít ke zlozvykům a neposouvat se dál. Mírně a středně pokročilí animátoři na sobě musí zapracovat, posunout své dovednosti dál. Jedině tak, se dostanou na zajímavé projekty. Zajímavých filmových a zejména herních projektů začíná být dost i v Čechách. Nabídka kurzů je sestavená podle uplatnění v nových oblastech 3D animace“

SPIDER-VERSE ACTION ACTING

Letní program nabídne skutečné lahůdky: dva kurzy pro pokročilé s profesionálními animátory z filmu Spiderman: Into the Spider-Verse, vedený nositelem ceny Annie za práci na filmu, David Han, a jeho kolega ze studia SONY Pictures Imageworks, Nick Kondo. Ti ve světové premiéře povedou kurz zaměřený na akční styl animace ze stejnojmenného filmu.

https://vimeo.com/388739091

 

ANIMACE ZVÍŘAT PRO VFX FILMY, REKLAMY, HRY

Hned po nich přijede El Suliman, lead animátor filmu Lví král. Animace zvířat se stala velmi žádanou dovedností. Popularita těchto filmů je enormní a výskyt digitálních zvířat jde daleko za hranice filmového průmyslu. Kurz CREATURE ANIMATION FOR VFX je tak velkou šancí pro 3D animátory rozšířit si svou kvalifikaci a tímto i uplatnění na globálním trhu práce. 

Animace zvířat je samostatná kategorie. To, že lektorem je lead animátor ze studia MPC s tituly jako Kniha džunglí a Lví král,  je naprosto ojedinělé i v našem repertoáru kurzů. Kdo chce svoje animační dovednosti skutečně posunout na novou úroveň či dostat so do dalších oblastí animačního průmyslu, má letos jedinečnou příležitost,“ dodává Toušek.

https://vimeo.com/388835781

VSTUP 3D ANIMÁTORA DO HERNÍHO SVĚTA

Nabídka kurzů neopomíjí ani herní animaci, která je přímo ušita na míru současným požadavkům českým herním studiím. „Pokud se někdo chce začít živit animací v ČR, herní průmysl je dobrou vstupní branou. Požadavky na hereckou animaci (character animation) jsou oproti filmové animaci méně náročné, i když samozřejmě principy animace a kinetika pohybu zůstávají stejné. Zvládnout kvalitně animovat kinetiku postav dává šanci novým animátorům získat práci v herním světě a začít se živit jako profesionál. Důležité je ale pochopit rozdíly a naučit se animovat pro herní engine.“ komentuje Toušek. Kurz se zaměřuje na animaci pro herní prostředí a zahrnuje i návštěvu mo-cap studia a následnou práci s výstupy. Herní animace představuje samostatnou odbornost, jak vysvětluje na prezentaci kurzu na videu Keith Lango ze studia VALVe. 

https://vimeo.com/390443134

JAK ZAČÍT S ANIMACÍ POSTAV VE 3D

V Čechách je stále řada 2D animátorů, kteří se buď zdráhají a nebo si nenašli čas rozšířit svůj animační repertoár o animaci 3D postav. Právě pro ně je připraven krátký vstupní kurz k seznámení se s 3D animací za velmi výhodných finančních podmínekKurzy povedou čeští profesionálové s mnohaletými zkušenostmi z produkce i školení. 

DOTACE 85% KURZOVNÉHO OD ÚŘADU PRÁCE

Zájemci o kurz mohou získat finanční dotaci na kurzy ANOMALIA od Úřadu práce. Bližší informace jsou k dispozici zde


Vzdělávací program ANOMALIA si získal renomé jak u účastníků, tak u odborné veřejnosti. Ze zpětné vazby účastníků vyplývá, že ANOMALIA poskytuje ve svých kurzech světovou kvalitu, která převyšuje obdobné vzdělávací programy v regionu střední a východní Evropy, ale suverénně se měří i se západní nabídkou, která je mnohým nedostupná. ANOMALIA byla americkým serverem Animation Career Review zařazena mezi TOP 20 mezinárodních škol animace na světě. 

www.anomalia.eu