Vzdělávací program ANOMALIA, zaměřený na profesní rozvoj animátorů a dalších profesí v animaci, byl serverem Animation Career Review zařazen na prestižní seznam TOP 20 nejlepších animačních škol na světě.

Server Animation Career Review tradičně provádí výběr nejlepších animačních škol na celém světě zejména s ohledem na to, jak poskytované vzdělávací kurzy adresují vývojové trendy a požadavky trhu. Ve svém komentáři k výběru programu ANOMALIA se na serveru uvádí, “Je důležité si uvědomit, že vzdělávání v animaci nikdy nekončí. A rozhodně nekončí po získání vysokoškolského titulu. Práce v animačním průmyslu znamená neustále se učit, učit se nové nástroje, nové pluginy a technologie, nové techniky. ANOMALIA, zajišťuje přesně tento styl učení. Může být trochu divné přidat neakreditovaný program ANOMALIA na seznam, ve kterém převažují vysokoškolské programy, ale těmto letním kurzům a seminářům nelze nic vytknout. Nejedná se o ledajaký souboru kurzů, kde vyučují jak veteráni z oboru, tak profesionálové z institucí a studií jako je studio Pixar a DreamWorks či prestižní škola Les Gobelines v Paříži.”

David Toušek, vedoucí vzdělávacího programu ocenění vítá, “Vážíme si tohoto již pravidelného uznání. Jde o uznání kvality i praktické filosofie od světově uznávané autority. Filosofie profesionálního vzdělávání v moderní animaci za účasti těch nejlepších odborníků na světě přináší českému animačnímu průmyslu prakticky jedinou naději na znovuzískání profesionální i umělecké úrovně v globálním měřítku. ANOMALIA není jen o 3D animaci, které je v našim regionu vnímáno jako nechtěná Popelka. ANOMALIA se věnuje celému spektru rozvoje od projektových konceptů, námětů a výtvarného pojetí animace. Klíčovou zkušeností je pak metoda týmové spolupráce v rámci konkrétního projektového zadání. V těchto ohledech nemá ANOMALIA u nás žádné srovnání. Toto ocenění je významné nejen v kontextu České republiky, ale i v rámci střední Evropy. Žádná jiná škola se z této části Evropy do žebříčku nedostala, což je škoda. O to více uznání těší. Tento rok ale přišlo hodnocení s velmi důležitým postřehem: “Few schools on this list look as fun as this one!” V animaci není nic důležitějšího než nadšení pro věc. Že je ANOMALIA brána jako zábavná škola je pro nás poctou, protože o to se snažíme dlouhá léta, abychom fungovali v duchu Komenského “škola hrou”.

Vzdělávací program ANOMALIA je koncipován tak, aby efektivně připravil studenty klasické animace i profesionály k získání nutné expertní úrovně v oblasti moderní 3D animace. Získané znalosti a dovednosti představují standart animačního průmyslu ve vyspělých zemí. ANOMALIA vyplňuje mezeru ve výuce klasické animace na vyšších odborných a vysokých školách u nás i střední a východní Evropě. Díky nejlepším profesionálním animátorům ze světově uznávaných studií ANOMALIA přináší zvýšení odborné úrovně a tím i zaměstnatelnosti animátorů nejen u nás, ale i v zahraničí.

“Naší snahou je, aby ANOMALIA přispívala k rozvoji nových a inovativních projektů s využitím moderní animace díky profesionalitě a umu animátorů jak v České republice, tak středoevropském regionu.” uvádí Toušek.

Kurzy ANOMALIA zajištuje animační produkce 3BOHEMIANS od roku 2008. Kurzy probíhají již tradičně v krásném prostředí města Litomyšl s lektory z renomovaných studiích Pixar Animation Studios (Toy Story, Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Wall-i, Vzhůru do oblak, Brave), DreamWorks, Valve, Aardman Animations (Wallace and Gromit, Spláchnutej, Piráti). V současné době se připravuje program nových kurzů, které se uskuteční již tradičně v letních měsících.
Produkce 3BOHEMIANS produkovala v posledních pěti letech 4 krátké filmy. Animovaný krátký film TELE-VISION byl v roce 2010 vybrán na prestižní festival Siggraph v Los Angeles. Festivalové úspěchy má také krátký film POZOR, ZVĚŘ! režiséra Nora Držiaka, držitele Českého lva za film Aloise Nebel, ve spolupráci s Anthony Wongem ze studia PIXAR.  Film získal podporu Fondu na podporu a rozvoj kinematografie a byl několikrát oceněn první cenou za nejlepší komedii pro děti, například na festivalu Animayo 2015 na Kanárských ostrovech. Film také získal velmi prestižní značku Vimeo Staff Pick, díky které film nasbíral jen na Vimeu 136.000 shlédnutí. Uznání si také získal ve světové odborné komunitě, byl publikován v prestižním časopise se světovou distribucí 3D WORLD, který věnoval projektu hlavních 5 stránek včetně grafiky na obálce časopisu.