Novinky

Splňte si sen a vyhrajte spolupráci s tvůrci filmů Hledá se Nemo nebo Ratatouille

Malebné kulisy východočeského města Litomyšl se připravují na 11. ročník profesních kurzů animace ANOMALIA. Tradiční letní akce se dokázala probojovat mezi dvacítku nejlepších mezinárodních škol animace na světě. Tradičně se o své dovednosti podělí tvůrci z věhlasného studia PIXAR, kteří mají na kontě filmy jako Hledá se Nemo, Ratatouille, Příběh hraček 2, ale i loutkové filmy Ukradené Vánoce a Jakub a obří broskev. Tento rok mají tvůrci animovaných filmů jedinečnou šanci vyhrát účast ve vývojovém inkubátoru STORY & CHARACTER DESIGN LABS.

 

Součástí kurzů ANOMALIA je inkubátor pro vývoj příběhů a výtvarného pojetí animovaných celovečerních a seriálových projektů Story & Art Lab. Ten letošní bude hostit dva přední umělce ze studia Pixar. V roli mentora příběhů přijede Nathan Stanton a na design postav pro animovaný film se zaměří jeden z hlavních art directorů a produkčních výtvarníků studia Pixar Ricky Nierva.

 

Hvězdná jména tvůrců se zkušenostmi z filmů jako Hledá se Nemo, Příběh hraček 2 nebo Příšerky, s. r. o., zaručují vysokou kvalitu nabízeného programu. Jejich účast na kurzech ANOMALIA je tím cennější, že nikde jinde na světě nemají profesionálové z oboru možnost spolupracovat s těmito špičkovými odborníky dlouhé dva týdny. Jejich standardní semináře nejsou delší než dva dny a jsou to často pasivní přednášky bez možnosti spolupracovat s nimi na vlastním projektu. Přitom jejich cena se příliš neliší od částky za dva týdny na ANOMALIA. Tři tvůrčí týmy teď mají možnost vyhrát účast v inkubátoru se svým projektem!

 

Stačí se zapojit do soutěže, kterou podporují Anifilm, DEPO2015 Plzeň a Nadační fond FILMTALENT Zlín. Tvůrčí týmy zpracují základní popis projektového záměru pro animovaný celovečerní film, krátký film, nebo seriál a svůj zájem soutěžit oznámí pořadatelům do 10. dubna. Soutěžní tým lze sestavit z autora (režiséra), scenáristy a storyboardisty, kteří se budou účastnit Story labu, a ještě dva výtvarníci, kteří navrhnou design postav v rámci Character design labu. Týmy si zvolí, zda budou pracovat na komedii, či na akčním, nebo dobrodružném filmu. Také si vyberou cílovou skupinu – děti od šesti do devíti let, rodinu, nebo dospělé.

 

Soutěžní návrh pak týmy pošlou do 25. dubna. Odborná porota na začátku května, během festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni, rozhodne, které tři týmy své návrhy zrealizují v inkubátoru na kurzech ANOMALIA 2018 v Litomyšli.

 

Inkubátor má mezi českými tvůrci posílit týmovou spolupráci. Podle zakladatele ANOMALIA Davida Touška představují tvůrčí týmy zásadní prvek fungujícího animačního průmyslu: „Na velkých projektech celovečerních filmů či seriálů pracují týmy, nikoliv samostatní autoři. Kreativní vývoj je stavěn na vzájemné tvůrčí diskusi. Kdo své práce sdíli s druhými a získává jejich názor, rozvíjí projekt efektivněji, jak uvedl minulé léto náš host ze studia LAIKA Mike Cachuela. Zároveň je potřeba spolupráce se špičkovým mentorem. To jsou ingredience a nástroje úspěchu.

 

Podle Touška se čeští tvůrci nemusí bát, že by je zahraniční mentoři nutili jít přísně „pixarovskou“ cestou: „Čeští tvůrci budou v roli režisérů vlastních příběhů a designu a tito špičkoví odborníci se budou muset přizpůsobit jejich příběhům a výtvarným stylům. Pomohou tvůrcům nastavit si efektivní proces vývoje a provedou je tak ‚temným lesem‘ vývoje projektů, se kterým mají nezpochybnitelné zkušenosti, aby jejich příběhy byly srozumitelné globálnímu publiku. Výtvarníci zažijí reálnou spolupráci v kontextu vlastního příběhu a seznámí se s osobním procesem Rickyho Niervy, který navrhuje postavy na základě psychologie postav v kontextu příběhu.

 

Podrobná pravidla soutěže i přihlášky najdete na stránkách www.anomalia.eu/soutez.

 

 

Zkušenosti účastníků s ANOMALIA Story Lab

 

 

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.