Novinky

Animátoři studia Pixar učí v Čechách

 

Animátoři z amerických studií Disney/Pixar, přijedou již podruhé na zámek v Litomyšli učit profesionální počítačovou animaci.

 

pixar

„Záměrem vzdělávacího programu je zaměřit se nejen na zdokonalení hereckých a animátorských dovedností, ale především zdůraznit, aby animátoři přemýšleli nad samotnou formou filmu. Jedná se tak o kurzy pro pokročilé 3D animátory,“ řekl David Toušek, jeden z organizátorů vzdělávacího projektu ANOMALIA, který sedmi týdenní workshop pro profesionální animátory a učitele organizuje. Kurz začne 8. července a skončí 28. srpna 2015.

„Jsme potěšeni účastí matadorů ze studia PIXAR, jmenovitě Anthony Wonga, Rich Quada a Andrew Schmidta, kteří povedou účastníky k získání režisérských dovedností v umění vývoje příběhů, charakterového profilu postav a vedení týmu animátorů,“ sdělil dále David Toušek.

„Přestože jsme s tímto záměrem původně nepočítali, rozhodli jsme se aktuálně otevřít kurz pro méně pokročilé 3D animátory, zaměřený na základy 3D charakterové animace. Ten bude přístupný za přívětivou cenu. Chceme tím pomoci zejména českým animátorům a studentům animace, kteří jsou převážně zruční v klasických technikách, dovzdělat se v aktuálně nejprogresivnější animační technice a posílit tak konkurenceschopnost českých filmů či her na světovém trhu,“ dodal.

V letošním roce zahájila ANOMALIA aktivní spolupráci se světoznámým studiem 2KCZECH z Brna, které nabídlo svůj systém motion capture. Účastníci programu se prakticky seznámí s touto technologií pod vedením Anthony Wonga a Riche Quada, kdy zahrají předem připravený příběh, který následně společně dopracují v rámci školení. Jde o fascinující zkušenost týmové spolupráce, která je v dnešní době nedílnou součástí práce animátorů.

„V budoucnu chceme program ANOMALIA zaměřit mnohem více na profesionály a vývojové postupy cross-mediálních projektů. Zkušeností tohoto typu jsme si prošli v rámci posledních tří ročníků, během kterých byly v rámci ANOMALIA vyrobeny 3 krátké filmy pod vedením zkušených lektorů. Jeden z nich, Wildlife Crossing!, se v únoru letošního roku získal Vimeo Staff Pick a do dnešního dne má na svém kontě přes 122 tisíc zhlédnutí bez jakékoliv kampaně,” uzavírá Toušek.

Kapacita programu je omezena a přihlášky spolu s ukázkami prací lze dodat do konce května 2015.

Vzdělávací program ANOMALIA si získal renomé jak u účastníků, tak odborné veřejnosti. Významným přínosem pro zúčastněné je kvalita nabízeného školení, která se projevuje ve schopnosti zúčastněných mladých profesionálů získat práci jak v České republice, tak v zahraničí. Z průběžně vyhodnocované zpětné vazby svých účastníků vyplývá, že ANOMALIA poskytuje ve svých kurzech světovou kvalitu, která převyšuje obdobné vzdělávací programy v regionu střední a východní Evropy, s přímým dopadem na uplatnitelnost účastníků na trhu práce. V roce 2014 byla ANOMALIA zařazena mezi TOP 100 animačních škol na světě na 15. Místo americkým serverem Animation Career Review. Obsah kurzů ANOMALIA je plně v souladu s kvalifikačními požadavky na pracovní pozici 3D charakterový animátor. Vzdělávací program ANOMALIA v roce 2015 podporuje Ministerstvo kultury a Asociace animovaného filmu.

Více informací neleznete na:

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.