Novinky

Producenti 7 zemí viděli české animované filmy

happy-end-wip-8_10

Ukázka z filmu Jana Sasky, Happy End

Dne 9. 11. 2015 proběhla v klubu MAT neobvyklá projekce. ASAF ve spolupráci s Anifilmem měli možnost předvést producentům 7 zemí střední a východní Evropy nejnovější animované filmy, které vznikly za poslední období v České republice.

Zvlášť náročné publikum vidělo filmy: Čím víc ví> Marka Náprstka, Krkavčí matka Noemi Valentíny, Happy End Jana Sasky a Praha! Matyáše Trnky. Úplně poprvé, zatím v neveřejné projekci, se představil film Vánoční balada Michala Žabky, natočený podle scénáře Břetislava Pojara. Promítnut byl i trailer filmu Strom Lucie Sunkové a jediný zahraniční snímek – trailer k filmu The Websters Kataríny Kerekešové.

Projekce pásma rozpoutala očekávanou diskusi na téma „animační industrie“ v zemích střední a východní Evropy. Všechny státy CEE totiž trpí podobným problémem: v těchto zemích schází skutečná produkce, která by uživila profesionální animační štáby. Zoufale tak chybí odborníci a profesionálové. Většina produkce vzniká na filmových školách. I přesto, že rozdíly v kvalitě produkce nebyl u promítaného vzorku výrazný, přítomní producenti v další debatě na tyto odlišnosti dost citlivě reagovali.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.