Novinky

České animované pohádky ve francouzských kinech

Do francouzské distribuce vstupují pod názvem „Le Voyage de Tom Pouce“ (Putování Toma Palečka) 3 animované pohádky od Břetislava Pojara, Báry Dlouhé a Františka Váši.

COVERIMG22

V roce 2012 vstoupily do francouzských kin pohádky Jana Wericha z třetího Fimfára této animované trilogie (Le Jardinier qui voulait etre Roi). Letos na konci září znovu vstoupí do francouzských kin další fimfárovská pohádka – „Paleček“ z dílny legendárního Břetislava Pojara. Spolu s ním bude v pásmu další pohádka Břetislava Pojara – „O princezně, která se nesmála“ podle známých knižních příběhů. A navrch další pohádka z celovečerního pásma z pera Jiřího Marka „O Maršíčkovi“, kterou natočili Bára Dlouhá a František Váša.

Díky francouzskému distributorovi tak budou moci francouzské děti poznat originální českou loutkovou animaci a humor. Prodlouží se rovněž život řadám filmových loutek, které takto získaly krásné nové příbytky, prošly si potřebnou renovací a budou ve výstavních boxech putovat po francouzských dětských představeních spolu s filmem.

„Když se na nás Cinema Public Films obrátil s dotazem, jestli máme ještě další animované pohádky, poslali jsme mu DVD-čka naše i našich kamarádů a nic jsme od toho nečekali. Rychlost s jakou se ozval, že určitě chce zkusit v naší spolupráci pokračovat, nebyla jediným překvapením. Dalším byla distributorova skladba programu, kdy pro francouzské publikum není problém spojit pohádky vzniklé podle různých knížek. A také netřeba respektovat jedinečnost české zvukové verze, ale klidně do dabingu zapojit více hlasů (rozdělených samozřejmě na mužské, ženské a dětské role). K tomu vynikající překlad z pera francouzského básníka a překladatele Bertranda Schmitta, nové výstavní boxy a „výukové kufříky s loutkami, krásný plakát a to vše bylo „uvařeno a upečeno“ doslova za pár měsíců…“ říká Martin Vandas, producent společnosti MAUR film.

Do francouzské distribuce film vstupuje pod názvem Le Voyage de Tom Pouce (Putování Toma Palečka). Výsledná stopáž pohádkového pásma je 57 minut, distributorem je společnost Cinema Public Films a českými producenty, kteří se na stopáži podíleli stejným dílem, jsou společnosti MAUR film (Martin Vandas) a Animation People (Michal Podhradský).

Link s upoutávkou: http://www.cinema-public-films.com/pages/tom/

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.