Novinky

Vzdělávání filmových profesionálů

11. dubna 2016 proběhne panel v rámci 23. filmové přehlídky Dny evropského filmu, který má motivovat filmové profesionály k dalšímu vzdělávání a zvýšit povědomí o vzdělávacích programech. 

Program se uskuteční od 10 do 13 hodin v prostorách bývalé galerie Langhans. Otevírá ho prezentace evropských vzdělávacích programů podpořených z projektu Kreativní Evropa – MEDIA. Dále pokračuje průřezem českými i zahraničními programy, které se zaměřují jak na začínající, tak na pokročilé profesionály. Z domácích programů budou zástupci představeny např. DOK.Incubator, MIDPOINT, Ex Oriente Film, Emerging Producers, vzdělávací program Anomalia v zastoupení Marka Touška (3BOHEMIANS) nebo Cartoon Masters za účasti Martina Vandase (MAUR film).

V závěrečné části programu bude otevřena diskuze se zástupci institucí, které vzdělávaní podporují. Směřovat má k cílům, požadavkům a nástrojům podpory. Diskuze se zúčastní zástupci institucí ze Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultury – OMA, Kreativní Evropy – MEDIA nebo Asociace producentů v audiovizi.

Panel vzniká za spolupráce filmové přehlídky Dny evropského filmu a Kanceláře Kreativní Evropa – MEDIA.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.