Novinky

Jiří Barta v Alfě

Jiří Barta, jeden z nejvýznamnějších českých výtvarníků a režisérů animovaných filmů, v pátek 23. 10. 2015, uvedl do života v plzeňském divadle Alfa divadelní představení s názvem Na půdě aneb kdo má dneska narozeniny. Jde o velmi volnou adaptaci jeho původního dlouhometrážního filmu. Spolu s dalšími autory (Anna Vášová, Michal Pavlíček) tak vzniklo půvabné dílo určené zejména dětem.

DSC08958Příběh panenky Elišky, medvídka Muchy, rytíře Krasoně a dalších postav z filmu, má ale několik vrstev. Tak si na své přijdou i rodiče a dospělí diváci. Navíc budou spokojeni i ti, co na dílech Jiřího Barty obdivují zejména precizní výtvarné provedení a technický vtip, s jakým se loutkové postavy mění v živé herce, střídá se prostředí, nebo se jenom cestuje tramvají.

Divadelní představení Na půdě je vizuální magie v kombinací s hereckými výkony. Autor zde vtipně kombinuje projekce, stínohru, práci se světlem, ale i originální kostýmy, v kterých hrát přes hodinu trvající představení není nic snadného.

Divadelní představení Na půdě je vymyšlené, dobře provedené, originální a krásné. Cesta do Plzně se vám i s dětmi rozhodně vyplatí!

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.