Novinky

Za týden se bude na Anifilmu servírovat Animační espresso: to nejlepší z mladých animovaných projektů

V úterý 6. 10. 2020 se v Liberci na pitchingu pořádaném Asociací animovaného filmu představí ty nejčerstvější krátkometrážní i celovečerní filmy a seriály v nejrůznějších stádiích vývoje – od prvního nápadu a výtvarné představy až po projekty před výrobou.

Základním kamenem tradice českých animovaných filmů jsou a vždy budou mladí a začínající animátoři, pro které je Animační espresso skvělou příležitostí prezentovat své nové projekty,” uvádí ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Do prvního ročníku pitchingové přehlídky, pořádané v rámci Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm za podpory platformy CEE Animation, bylo vybráno celkem 23 českých projektů. Najdou se mezi nimi jak studentská díla, tak práce zkušených režisérů a producentů.

“Animační espresso je náš nový formát, kterým chceme motivovat zejména mladé tvůrce k tomu, aby cílevědomě vyvíjeli svoje projekty. Aby se naučili o nich hovořit, prezentovat je. Tak nejenom zlepší své dovednosti, ale také budou hledat silné a slabé stránky svých projektů,” vysvětluje Michal Podhradský, místopředseda pořádající Asociace animovaného filmu.

Zároveň ve dnech 6. – 8. 10. bude  probíhat i každoroční CEE Animation Forum – letos v online formátu. Dopolední pitch krátkých filmů a seriálů můžete sledovat osobně v místě konání Animačního espressa nebo se připojit na  Facebook live stream. Zájemci také mohou požádat ZDARMA o přístup do online platformy, kde bude možné živě či ze záznamu shlédnout celý program a také si sjednat 1:1 individuální odborné konzultace s profesionály z celého světa napříč tvůrčími profesemi (1:1 meetingy jsou určené výhradně filmovým profesionálům). Podrobný program zde

Kromě animačních studií a producentských společností, jako jsou Kouzelná animace, MAUR film, Helium Film, GNOMON Production, KABOS Film & Media, Cortodok nebo Analog Vision, se do Animačního espressa přihlásila také řada studentských projektů z FMK UTB  ve Zlíně, FAMU, UMPRUM, či VOŠG Jihlava.

Pro nejlepší jsou přichystány finanční i jiné odměny. Hlavní cenu v hodnotě 15 000 Kč udělí Jaromír Kallista ze společnosti Athanor. Na vybraný dvoučlenný tým čeká profesionální kurz Anomalia Concept Art v hodnotě 80 000 Kč. Další peněžité ocenění 7 000 Kč věnovalo studio MAUR film. Kromě toho vybere odborná porota šest projektů, které budou moci využít cenný lektoring ke zlepšení své práce či prezentací od producentů Michala Podhradského nebo Martina Vandase a scenáristky a dramaturgyně Anny Vášové. 

Další podrobnosti najdete v katalogu projektů Animation espresso.

Seznam projektů soutěžících v Animation espresso 2020:

Název projektuRežieProdukce (vč. koproducentů)
U Nalitýho vokaFilip NeřoldLibor Nemeškal
SklepPavel AlexašinLukáš Gregor
The Mantis CaseEva TrundováEva Trundová
Rena e BadilMartin DokoupilMartin Dokoupil
ZatoulanecMikoláš FišerTomáš Šimon (FAMU), Anika Homolová (produkce)
Démon slatěMartin A. Pertlíček, Martin NovotnýMartin Vandas, Alena Vandasová, Mária Môťovská
Electra. A PoemDaria KashcheevaMartin Vandas, Zuzana Křivková
WhatmanNika ZinovevaLukáš Gregor
Mr. BombarinoMatěj LiteraMatěj Litera
Dozvonil zvonecGabriela Plačková, Alžběta GöbelováMária Môťovská
RecyclePolina ZhuravlevaPolina Zhuravleva
TrpazligVojtěch KočíJiří Pecinovský
V leseTaťána BaudišováTaťána Baudišová
ZvítězímMichaela RežováMichaela Režová, Zuzana Bukovinská
Holubí vojákMichaela LoveckáJan Hubáček (GNOMON Production), Michal Orsava (Filmagix)
Odpusť!Alžbeta Mačáková MišejkováJiří Pecinovský
PierreSofiya Gorokh, Miriama Trnavská, Matěj ŠakUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně
Máma má vždycky pravdu!Marie UrbánkováMartin Vandas
Lovci bacilůNoro DržiakMichael Kaboš
MichaelaNoro DržiakMichael Kaboš
Poslední jamJosef ŽárskýJosef Žárský
MohylaMikuláš SuchýMikuláš Suchý
SvětlaJitka SkálováVeronika Kührová

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.