Novinky

SUPERBIA jako předfilm celovečerního dokumentu „Nechte zpívat Mišíka“

Koprodukční krátkometrážní animovaný film Superbia (HU, CZ, SK), který se premiérově představil na loňském festivalu v Cannes, budou mít možnost vidět i čeští diváci a příznivci animace. První příležitostí pro všechny diváky českých kin bude celovečerní dokument Jitky Němcové „Nechte zpívat Mišíka“, který vstupuje do kin již 8. března. V květnu se film bude promítat v Třeboni v rámci mezinárodní soutěže Anifilmu (2. – 7. 5. 2017) za osobní účasti režisérky.

Kromě Cannes se film představil na 4 desítkách světových festivalů (například v Chicagu, Palm Springs, Sarajevu, britském Bristolu nebo finském Turku, kde mimochodem získal cenu diváků. Další ocenění získal od poroty AFI (American Film Institute  – Special Jury Mention for Visual Aesthetics) nebo na festivalu Primanima, kde byl oceněnen cenou George Pal jako nejslibnější talent maďarské animace (The most promising Hungarian talent in animation)). Na Slovensku byl uveden do kinodistribuce jako předfilm v rámci projektu 100 před filmem Oheň na moři.

Superbia bude i součástí bonusové výbavy Mišíkovského DVD, které se v těchto chvílích připravuje.

 

Krátký popis:

Film vypráví o domorodých obyvatelích surrealistické krajiny Superbie, ve které muži a ženy žijí odděleně. Na březích Mléčné řeky vytékající v horách ze struku Božské krávy musí čelit nezadržitelným společenským změnám poté, co se poprvé v dějinách objeví smíšený pár.

Luca Tóth:

Luca Tóth studovala na Vysoké škole umění a designu Moholy-Nagy (MOME) v Budapešti a na Royal College of Art v Londýně. Za svůj magisterský film The Age of Curious získala řadu prestižních ocenění, vč. cen z festivalů v Annecy a ve Stuttgartu.

 

Další informace a fotografie k filmu naleznete na www.maurfilm.com

Na nové setkání v kinech se s Vámi těší a případné další informace Vám ráda poskytne:

Alena Vandasová

Tiskový servis & PR

tel: +420 775 117 646

e: vandasova@maurfilm.com

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.