Novinky

Snímek „Dcera“ z koprodukčního projektu „Trojhlas“ vybrán na soutěžní festival v Annecy

Film Dcera / Daughter režisérky Darii Kashcheevi, studentky Katedry animované tvorby na pražské FAMU, byl vybrán na festival Festival international du film d’animation d’Annecy, kam se přihlásilo 3 096 snímků z 93 zemí. Mezi dalšími českými zástupci jsou Šarkan / The Kite a Spolu sami / Apart.

 

Film Dcera bude soutěžit s ostatními snímky v oficiální sekci Graduation films spolu s dalšími 47 vybranými filmy, kam se umístil ještě další zástupce FAMU – animovaný dokument Diany Van Guyen Spolu sami  (p. FAMU Praha, Alexandra Hroncová, 2018, 09 min 52 s.)

 

Dcera je jedním ze tří filmů koprodukčního projektu Trojhlas, který je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikaly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeské univerzitě v Plzni. Daria Kashcheeva projekt představila v rámci pitching soutěže CEE Animation Forum 2018. Film, jako součást chystaného loutkového Trojhlasu koprodukovala společnost MAUR film a podpořil Státní fond kinematografie.

„Vždy jsem obdivovala kameramanskou práci, pohyb kamery, práci se světlem a hloubkou ostrosti. A tak mě během jednoho promítání napadlo, co kdybych měla ruční kameru i ve svém loutkovém filmu? Ze začátku mi ten nápad připadal šílený, vůbec jsem si neuměla představit, jak to budu dělat, ale zároveň mě ten nápad hodně inspiroval, a cítila jsem, že by to po dramatické stránce mělo fungovalo naprosto skvěle!“ – Daria Kashcheeva v rozhovoru pro stopmotionmagazin

V další festivalové sekci Young Audiences Short Films in Competition byl vybrán český zástupce Šarkan (r. Martin Smatana, p. Bfilm, Peter Badač, 2019, 13 min 10 s), který se v předminulém roce zúčastnil pitchingové přehlídky VAF Třeboň 2017.

Kandidáti do kategorie celovečerní film nejsou ještě známi; i zde však má česká animace svá želízka v ohni!

Soutěžící filmy nejsou jedinou českou stopou na festivalu: 13. června zde proběhne prezentace producenta Vladimíra Lhotáka Myši patří do nebe: Work in progress, za účasti režisérské dvojice Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

Do Annecy se stejně jako loni opět chystá početná česká delegace čítající zhruba dvacítku filmových profesionálů, kteří se zúčastní mezinárodního veletrhu MIFA 2019.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.