Novinky

SERIÁL: Jak se rodil Hurvínek

Stejně jako loutkového Hurvínka provázejí v jeho každodenním životě neuvěřitelné trable a často vězí v průšvihu až po svoje velké uši dřív, než by taťulda řekl švec, stejně tak museli i tatínkové jeho animované podoby překonávat hromadu nástrah a kotrmelců, než se tenhle vykutálený kluk dostal na plátna českých kin.

Premiéra 3D celovečerního filmu „Hurvínek a kouzelné muzeum“ z produkce studia Rolling Pictures čeká diváky 31.8.2017. Co výrobě nejambicióznějšího animovaného projektu posledních let předcházelo, s čím se museli tvůrci potýkat a co na to celé říká Hurvínek?

Na Hurvínkovo názor si počkejte do kina, ale už teď vám můžeme prozradit, jak více než osm let trvající zrod největšího animovaného filmu realizovaného ve střední a východní Evropě prožíval jeho producent a hlavní režisér Martin Kotík. Ačkoliv měl zkušenost s výrobou hraných filmů, Hurvínek byl jeho první animované dílo. A jak sám říká, když mu osud přinesl do cesty Spejbla s Hurvínkem, už nebylo úniku…

Podrobnosti o zrodu „Hurvínka“ vám budeme postupně odhalovat v seriálu tady na webu. Podíváme se na zoubek celému procesu od výběr námětu a jeho zpracování, přes složitý vznik scénáře a storyboardu, až po tým, který filmu věnoval několik let svého života. Nejde nezmínit peripetie s financováním; přineseme detaily také o distribuční a marketingové strategii.

 

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.