Novinky

Profesionálové z Pixaru a Lucas Arts pomůžou animátorům v Česku připravit příběhy pro celovečerní filmy a seriály

Animátoři z renomovaných amerických studií Disney a Pixar  či Lucas film přijedou v červenci a srpnu již posedmé na zámek v Litomyšli učit profesionální animaci v rámci letní školy ANOMALIA. Unikátní vzdělávací program patří podle odborníků mezi dvacítku nejlepších animačních škol na světě. Letos se ho zúčastní i světové špičky počítačové animace, které mají na kontě filmy jako Scooby Doo, Garfield, Příběh hraček a další.

Hvězdná jména ale nejsou jediným lákadlem letošní ANOMALIA. „Vedle dnes již tradičních kurzů zaměřených na zdokonalení hereckých a animátorských dovedností počítačové animace jsme letos nabídku rozšířili o inkubátor pro vývoj příběhů a výtvarného pojetí animovaných celovečerních a seriálových projektů – Story a Concept Art Labs. Chceme tak tuzemským tvůrcům dát příležitost si své náměty na příběhy dopracovat pod vedením zkušených supervizorů a tím zvýšit i počet kvalitních projektů. Do inkubátoru se mohou hlásit jak jednotlivci, tak celé týmy. Jde o ideální příležitost pro producenty a jejich vývojové týmy. Naše laboratoř není standardním kurzem, ale reálným vývojovým kempem pro profesionály,“ říká David Toušek, jeden z organizátorů vzdělávacího projektu ANOMALIA, který sedmitýdenní kurz pro profesionální animátory a učitele organizuje.

Story a Concept Art Labs začnou 4. července a skončí 22. července. Kapacita je omezena a přihlášky spolu se synopsí projektu lze dodat do konce května.

Účastníci  mají příležitost své projekty prezentovat odborné veřejnosti například o rok později v soutěži Visegrad Animation Forum, které je příležitostí pro setkání producentů, studií, TV stanic a filmových distributorů. Tím se jim otevírá možnost spolupráce na animačních projektech.

Ekonomický a umělecký potenciál tuzemské animace stále čeká na svou příležitost, a to i z důvodu nízkého počtu originálních projektů. Proto je inkubátor pro vývoj projektů v celém středoevropském regionu unikátní a zároveň velmi potřebný. Pouze s dostatečně velkou nabídkou zajímavých projektů může dojít k zásadnímu ekonomickému rozvoji oboru animace. Věřím, že se tvůrci tuto příležitost rozhodnou využít,” doplňuje Toušek.

Vzdělávací program ANOMALIA v roce 2016 podporuje Ministerstvo kultury a Asociace animovaného filmu.

Kompletní seznam lektorů i jejich medailonky najdete na webu http://www.anomalia.eu/anomalia-courses/teachers/

 

Více informací, presskit, ilustrační obrázky a přihlášky:

David Toušek

+420 731 612 803

team@anomalia.eu

www.anomalia.eu

www.3bohemians.eu

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.