Novinky

„Pat a Mat znovu v akci“: ROZHOVOR s producentem Tomášem Eiseltem

Na začátku června vstoupila do českých kin nová řada seriálových Kutilů. Výroba nových dílů oblíbeného večerníčkového seriálu režiséra Marka Beneše probíhala současně v ČR a Číně. O tom, za jakých okolností se natáčely, jaká je distribuční strategie a jestli je třeba naše „animované poklady“ vyrábět mimo česká studia, jsme se bavili s producentem Tomášem Eiseltem.

Jaké jsou podrobnosti natáčení v Praze a v zahraničí? Jak došlo například k rozdělení úkolů, kdo co dělá, a jak probíhá komunikace?

U nás se kromě již zmíněné výroby dělá příprava celého dílu, to znamená storyboardu a animatiku. Samozřejmě také připravujeme do detailu jednotlivé rekvizity a stavbu. To bývá někdy problém, vzhledem k poněkud jinému kulturnímu prostředí. Komunikujeme standardně pomocí Internetu, kdy nám pravidelně přicházejí denní práce a ve finále data v rozlišení 4K. Čínská strana se pak snaží seriál dostat do distribuce v Číně.

Co vás vedlo k rozhodnutí část výroby zadat do zahraničí?

K rozhodnutí zadat část výroby mimo ČR nás přes počáteční obezřetnost vedla jednak produkční kapacita, která je v ČR omezena, a samozřejmě také distribuční potenciál zahraničního partnera.

Jaká je plánovaná distribuční strategie seriálu – kde všude a v jaké časové návaznosti se bude vysílat?

Seriál jde nejprve do kin jako pásmo krátkých filmů, a to zejména u nás a na Slovensku, dále v Nizozemí, Francii a Polsku. Dále je seriál nabízen televizím v ČR/SR, Skandinávii, Slovensku, Jižní Korei a celé řadě dalších zemí. Věříme, že seriál s Patem a Matem má stále velký potenciál oslovit diváky z celého světa. Náš mezinárodní distributor má zájemce z nejrůznějších zemí. Někdy se ale trochu pereme s požadovanou délkou jednotlivých dílů, protože zahraniční televize mají trochu jiné sloty na vysílání.

Pomáhá vám v distribuci úspěch celovečerního „Pat a Mat ve filmu“?

Distribuce a účast filmu „Pat a Mat ve filmu” na festivalech po celém světě nepochybně přinesla seriál s Patem  a Matem do nových teritorií. Kromě úspěchů v Holandsku nás velmi těší pozitivní ohlas ve Francii, která není rozhodně jednoduchým trhem pro cizojazyčnou animovanou produkci – ačkoli tedy Pat a Mat ani tam nemluví – zatím…

Autorka rozhovoru: Mirka Reifová

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.