Novinky

Oslavte Mezinárodní den animace s českými filmy i odborníky

Přijďte 6. 10. oslavit svátek animovaného filmu do Kina 35 ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici v Praze! Tradiční akce je pořádaná k příležitosti narozenin světoznámého režiséra Břetislava Pojara, který by 7. října oslavil 93 let.

Uvidíte oceněné snímky z letošního Anifilmu: pohádku Až po uši v mechu, která si odnesla cenu diváků, nejlepší studentský snímek Happy End Jana Sasky, nejlepší videoklip, abstraktní a nenarativní animaci, včetně čestných uznání tří mezinárodních porot.

Malé i velké diváky potěší výběr dětských filmů, nejnovější díla studentů českých kateder animace i mezinárodně úspěšný loutkový snímek Vánoční balada, který vznikl podle posledního scénáře Břetislava Pojara a promítal se na festivalech v Evropě, Japonsku i Kanadě.

Novinky ze své činnosti představí také Asociace animovaného filmu, která bude informovat o své činnosti u nás a o situaci v zemích Visegrádu za poslední rok.

Vstup je volný, program pro veřejnost začíná v 15:00 hodin. Od 17:30 navazuje odborná část pořádaná ASAF. Toto happeningové setkání bude volně pokračovat v restauraci “Příčný řez”.

Těšíme se na vás!

den-animace-2016

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.