Na českém trhu působíme již 21 let a za tuto dobu jsme vytvořili jsme přes 200 filmů, televizních spotů, klipů nebo dokumentů.
Spolupracujeme se špičkovými českými loutkoherci, kteří dokáží rozpohybovat jakýkoliv neživý předmět v reálném čase, doplnit neobvyklými triky. Naše studio je komplexní funkční jednotka, která díky prostorovému a technickému vybavení umožňuje nasnímání a realizaci animací různými technologiemi.

Co děláme

Naše práce

FANY A PES

Celovečerní koprodukční animovaný film Ralfa Kukuly a Matthiase Bruhna.

JOURNEY

Metaforický příběh je podpořen silnou výtvarnou interpretací, která se nebojí kombinací mnoha stylů. Na rozdíl od jiných studentských filmů tento projekt vznikal v profesionálních podmínkách díky koprodukci Animatiom people, Artichoke a podpory Slovenského audiovizuálního fondu a Státního fondu kinematografie.

ELEMENTI

V roce 2016 realizovala režisérka Zora Cejnková svůj nový projekt Dovolená v protektorátu. Vznikl tak nový formát docureality, který proslavil autorku i Českou televizi po celém světě. V současné době připravujeme televizní edukativní seriál Elementi. Čtveřice živlů provádí malou Julii mnoha dobrodružství, při kterých hledají odpovědi na tisíce všetečných dětských otázek.

PŘÁTELÉ Z TAJEMNÉHO LESA (The Precious Gift)

PG je projekt dlouhometrážního animovaného filmu autorky a režisérky Lenky Ivančíkové. Její předchozí film První sníh získal 15 prestižních ocenění na světových festivalech a pro evropské producenty se stal důvodem zájmu a očekávání ohledně autorčina nového projektu. PG byl prezentován na Cartoon Springboard, Cartoon Movie a Animation Production Day, kde si postupně získal zájemce o spolupráci, ale také cenné zpětné vazby, na základě kterých v současné době probíhá vývoj. Významnou osobností, která na projektu také pracuje jako spoluautor, je významná britská scenáristka a lektorka Barbara Slade.

VÁNOČNÍ BALADA

Loutkový animovaný film Vánoční balada vznikl na námět povídky nestora českého animovaného filmu Břetislava Pojara. Jedná se o jeho poslední film, který jsme realizovali s režisérem Michalem Žabkou.

Reference

Kontakty

www.animation.cz
web@animation.cz

Na Doubkové 8
150 00 Praha 5

Michal Podhradský
Michal Podhradský
Producent & místopředseda ASAF
michal@animation.cz