Novinky

Na semináři o mezinárodní distribuci animovaných filmů a seriálů budou přednášet evropské špičky

Mezi potvrzenými řečníky na semináři, který pořádá ASAF za dva týdny – ve čtvrtek 1. 2. 2018, jsou přední evropští distributoři animovaných filmů a seriálů Účastníci semináře tak dostanou jedinečnou příležitost nahlédnout do strategie společností, které v posledních letech získaly Evropské ocenění “Distributor of the year”

Prvním z řečníků bude televizní producent Tom Van Waveren, který byl třikrát nominován na cenu Emmy. Je generálním a kreativním ředitelem v CAKE Entertainment, předsedou asociace Animation Producers Netherlands a místopředsedou asociace Animation in Europe, která usiluje o rozšíření evropské podpory animačního průmyslu. Tom Van Waveren uvede jako příklad ze své praxe distribuční strategii seriálu Angry Birds.

O cenné zkušenosti s distribucí loňského animovaného hitu celosvětově úspěšného Můj život cuketky se podělí americká producentka žijící v Paříži Eleanor Coleman ze společnosti Indie Sales (Best European Distributor na Cartoon Movie 2015).

I francouzský producent Lionel Marty, který se specializuje na tvorbu pro děti v distribuční společnosti APC Kids, je držitelem několika mezinárodních ocenění – Best Distributor (Kidscreen), Best Distributor (Forum Cartoon), Best TV France International Animation Exports.

Tito lidé mají zkušenosti s globálními projekty – celovečerními filmy a seriály pro televize i digitální platformy. Máme skutečně radost, že kromě špičkových hostů účast přislíbil také moderátor semináře Christoph Erbes , který řadu let vedl řadu evropských dětských tv kanálů jako Nickolodeon nebo Fox Kids/Jetix. Nyní se jako přední odborník na mezinárodní mediální tvorbu pro děti podílí na mnoha konferencích, spolupracuje na klíčových mezinárodních projektech oblasti animované tvorby . Moderoval například i nedávné udílení cen nejlepším dílům evropské animace „Emile“, uvádí za Asociaci animovaného filmu její místopředseda Marek Toušek.

Druhou moderátorkou semináře je zkušená scénáristka a dramaturgyně Anna Vášová. Patnáct let pracovala jako vedoucí mezinárodních koprodukcích v Eurovizi / Evropské unii veřejnoprávních televizí v Ženevě, kde koordinovala spolupráci mezi 86 televizemi z 56 zemí a podílela se na více než 50 koprodukcích. V současné době je expertem na mezinárodní spolupráci a tutorem na evropských festivalech a workshopech.

Jak ukázala loňská studie Mapování oboru animované tvorby v ČR v České republice, čeští producenti často podceňují / nedoceňují distribuci v zahraničí a spolupráci se zahraničním jako takovým. Seminář tak představuje ideální příležitost k získání poznatků o aktuálním dění a trendech v animačním průmyslu i navázání kontaktů se zahraničními distributory.

Spolupráce se zahraničím je jedním ze základních předpokladů nastartování tuzemského průmyslu. Námi pozvaní hosté vyjádřili zájem seznámit se i s projekty, na kterých čeští tvůrci a producenti právě pracují, nebo které byly dokončené v nedávné době. I proto u příležitosti semináře vydáme katalog aktuálních českých animovaných děl,“ uzavírá Marek Toušek.

Seminář koná v prostorách Galerie Hamu na Malostranském náměstí 13, Praha. Probíhat bude v angličtině, účastnický poplatek činí 1000 Kč pro profesionály a 300 Kč pro studenty.

Přihlášky jsou možné do 15. ledna 2018 na distribution.asaf.cz
Na semináři zbývá pouze několik volných míst.

 

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.