Novinky

KAMARÁDI ANIMOVANÉHO FILMU: Pozvánka do Kutné Hory – posezení s Jiřím Bartou (7. 9. 2017)

Přijměte srdečné pozvání do Galerie středočeského kraje v Kutné Hoře, kde se ve čtvrtek 7. září v 17 hod. v rámci cyklu KAMARÁDI ANIMOVANÉHO FILMU můžete setkat s vynikajícím autorem, režisérem, výtvarníkem a pedagogem prof. Jiřím Bartou. Budete mít možnost seznámit se s průřezem  jeho tvorby a prostřednictvím dotazů vniknout i do jeho tvůrčí dílny. 

Jiří Barta (*1948 v Praze) Absolvoval Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze – v oboru filmová a televizní grafika v roce 1975. Jako výtvarník nejprve spolupracoval s divadelními soubory, především s loutkovým divadlem a později (od roku 1978) se začal věnovat tvorbě autorských animovaných filmů, za které získal řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech („Zaniklý svět rukavic“, „Krysař“, „Poslední lup“ nebo „Klub odložených“…). Od roku 1993 vedl atelier filmové a televizní grafiky na VŠUP v Praze, kde byl habilitován docentem a později jmenován profesorem. V roce 2007 školu opustil, aby se mohl plně věnovat natáčení středometrážního animovaného filmu „Na půdě“ a po dokončení projektu – v roce 2009 – zakládá a vede ateliér „Animovaná a interaktivní tvorba“ na fakultě Designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni (ZČU).

Promítat a komentovat se budou krátké ukázky z těchto filmů: Diskžokej, Projekt, Zaniklý svět rukavic, Balada o zeleném dřevu, Krysař, Poslední lup, Klub odložených, Logo MTV, Golem, Tyrant and the Child, Domečku, vař!, Dopisy z Česka, Sněžná žena, Na půdě.

Cyklus setkání pokračuje 5. října s první dámou české animace Michaelou Pavlátovou a 2. listopadu s producentem a režisérem Aurelem Klimtem.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.