Novinky

Internetová TV Stream.cz: nový hráč v oblasti podpory animované tvorby

Obliba sledování audiovizuálního obsahu na internetu celosvětově roste a seriály streamované online si získávají stále více diváků. Na tento trend reaguje internetová televize Stream.cz, která je s více než jedním milionem zhlédnutých pořadů denně leadrem na českém trhu. Do svého vysílání zařazuje animované pořady pro děti, ale také se finančně podílí na vývoji nových projektů. Diváci už mohli na Streamu v sekci nazvané POHÁDKY vidět mini-seriál „Krasty a moucha“, loutkový příběh „Až po uši v mechu“ nebo ambientní rozhýbanou ilustraci „Kulatá pohádka“. O animované tvorbě internetové televize Stream.cz jsme si na Visegrad Animation Foru v Třeboni povídali s šéfproducentem Stream.cz Lukášem Záhořem, který byl členem mezinárodní poroty VAF 2016 v soutěži televizních seriálů.

Čím jsou pro vás právě animované filmy zajímavé?

Na rozdíl od televize máme tu výhodu, že nepotřebujeme zaplnit konkrétní slot. Chceme přinášet vlastní obsah, být pro diváky zajímaví. To se nám docela daří, máme meziročně významný nárůst zhlédnutí, hlavně v aplikaci Pohádky pro tablety, chytré telefony a chytré televize.

Jaký typ projektů hledáte?

Hledáme spíš seriály než single projekty. Je dobré, když jsou to svižnější, kratší díly. Není to ale podmínka; pokud někdo vymyslí 11minutový formát, kde bude dobrá zápletka a bude to mít tempo, tak nás to zajímá.

Podle čeho si vybíráte tvůrce?

Pro nás je podstatné, aby byly ty věci obsažné, stopáž ani technologie nehraje roli. Akvírujeme licence napříč žánry, mohou to být krátké webizody ve 3D animaci, loutkové, klasické ploškové papírkové i počítačové animace. Tvůrci musí být inovativní příběhem, spíš než konkrétní žánr nebo téma hledáme autory, kteří dokáží otevřít nějaké nové prostředí.

Zajímají vás výhradně české projekty?

Určitě se porozhlídneme i mezi zahraničními. Teď jsem měl tu možnost vidět, co se připravuje v rámci Visegrad Animation Fora a byly tam některé hodně zajímavé věci.

Na čem aktuálně pracujete?

V tuhle chvíli připravujeme dvě původní série, první budou Příběhy z lednice, klasická papírková animace. Tu druhou připravujeme na Vánoce, ale jde o překvapení, proto víc nyní nemohu prozradit.

 

Internetová televize Stream.cz tak nejen doplňuje svůj program o zajímavý obsah, díky kterému si diváci mohou pouštět zvolený obsah v dobu, která jim vyhovuje, ale jako koproducent také napomáhá vzniku nových českých animovaných seriálů či krátkých filmů pro děti.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.