Novinky

ANOMALIA MEETUP s Keith Langem

Přijměte pozvání na ANOMALIA MEETUP a dejte si drink s Keith Lengem.

Keith Lango je hostem letošní konference na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, kde vystoupí na téma WORKFLOW IN ANIMATION začátkem března (více o akci a registrace do 10. 3. zde). V Čechách je díky vzdělávacímu programu ANOMALIA téměř jako doma. Za posledních deset let lektoroval řadu animačních kurzů v Litomyšli.

Málo s kým se mluví tak dobře o animaci jako právě s Keithem. Během své kariéry vyzkoušel celou řadu pozic: animátor, režisér, scénárista, pedagog, producent nebo produkční. Krátký film Gopher (2004) studia Blur, pro který napsal scénář, byl nominován na Oskara.

Keith prošlapává nové cesty ve filmovém průmyslu – ačkoliv je samouk, rozhodl se své dovednosti sdílet s ostatními a jako první začal vydávat přes internet video návody pro novou generaci 3D animátorů. V té době neexistovala žádná škola pro animaci postav a každý si své know-how střežil. A jak s příjmem z internetových tutoriálů Keith naložil? Strávil dva roky v Brazílii, kde stavěl v odlehlých končinách brazilského pralesa filtry na čistou vodu pro zapomenuté komunity.

Jeho metodiku přijaly všechny americké univerzity, které se rozhodly nabízet vlastní předmět animování postav ve 3D. Zažil transformaci kolegů z Disney, kteří byli postaveni před hotovou věc, jestli si 3D osvojí, nebo v oboru skončí. Podobný osud Keith předpovídá i současným animačním technikám a formátům.

Keith se zajímá i o náš „finančně chudý“ region. Zná způsoby, jak přizpůsobit proces animování na nízkorozpočtových projektech. Spolupráci jsme si vyzkoušeli na našem krátkém filmu Poutník(2015), kde jsme společně zkusili vyvinout styl a techniku animace, která simuluje kreslenku ve 3D.

V rámci kurzů ANOMALIA jsme se s Keithem potkali v uplynulých 10 letech již šestkrát. Je pro nás neustálou studnou inspirace a chceme se o ní podělit i s vámi.

KDY: pondělí 11: března od 19:00

KDE: Klub FAMU, Smetanovo nábř. 2, Praha

Jestli se rozhodnete dorazit a užít si s námi večer,prosím o potvrzení vaší účasti do pátku 8. 3. na email team@anomalia.euneboo registraci přímo tady.

Během volné zábavy poskytne produkce Rascals prostor pro figurální kresbu ve stylu Drink N’ Draw.

Těšíme se na vás!

 

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.