Novinky

Anča a Pepík: Superdvojka supermyší na ČT:D

Od neděle 12.3. mohou diváci Déčka sledovat nový animovaný seriál Anča a Pepík režiséra Michala Žabky, který vznikl v ateliérech na Kavčích horách podle populárního komiksu Lucie Lomové z Čtyřlístku. Hudbu složil Ondřej Soukup, v hlavních rolích diváci uslyší Ivanu Korolovou či Jana Maxiána, v písni v jednom z dílů pak i Lucii Bílou.

Seriál je vytvořený technologií klasické kreslené animace. Dvouleté práci dvanácti animátorů v animačním studiu České televize předcházel další rok a půl scenáristických a výtvarných příprav.

Lucie Lomová je i scenáristkou a výtvarnicí seriálu, vytvořila pro něj doslova kouzelná pozadí a k tomu galerii svérázných myších typů. Postavám pak propůjčila svůj hlas řada vynikajících dabérů, například Jan Maxián, Ivana Korolová, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Petr Rychlý, Miroslav Táborský, Jaroslava Kretschmerová a další,“ vypočítává kreativní producentka ČT Barbara Johnsonová. Zvuky vznikaly klasickou technikou v ruchovém studiu České televize.

 

Práce na seriálu pro mě byla důležitou zkušeností. Nahlédla jsem jako komiksová autorka do světa animovaného filmu, podílela se na práci, kterou tvoří dohromady veliký tým. Zdánlivě vypadají obě oblasti jako hodně blízcí příbuzní, ale v mnoha ohledech se liší. V komiksu jsem zvyklá sama dělat všechno, tady jsem měla odpovědnost jenom za část práce. Dál je to především čas, který ve filmu nezastavíte, pozornost diváka je nasměrovaná a nemůžete se k ničemu vrátit, nikde se zastavit a pořádně si prohlídnout třeba prostředí. Na druhé straně film disponuje něčím úžasným – zvukem a hudbou, které výrazně utvářejí atmosféru, jsou silně emocionální. Vložila jsem do seriálu dvě písničky, ze kterých mám velkou radost. Všechny postavy dostaly hlasy a tak to, co si při četbě komiksu každý představuje po svém, se náhle stalo konkrétním, reálným,“ popisuje výtvarnice Lucie Lomová.

 

00_Anca-Pepik-02

00_Anca-Pepik-03

 

 

Sedmidílná série dobrodružných příběhů dvou myšáků Anči a Pepíka je prvním animovaným seriálem pro starší děti od České televize. Vysílat se bude vždy v neděli od 9:20 h na ČT:D.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.