Producenti českého koprodukčního animovaného filmu Myši patří do nebe byli na letošním ročníku Cartoon Movie v Bordeaux oceněni titulem Producent roku. Jde o uznání vynikající práce evropských profesionálů v oblasti animace za uplynulý rok.

Snímek režisérů Denisy Grimmové & Jana Bubeníčka vznikl v koprodukci českých Fresh Films& Hausboot, francouzského Les Films du Cygne, slovenského Cinemartu a polského Animoonu.

Francouzská společnost Charades, která film Myši patří do nebe zastupuje v zahraničí, si z Cartoon Movie odnesla cenu Distributor roku.

Úspěchem české animace je i nominace režisérky Michaely Pavlátové za snímek Moje slunce Mad v kategorii Režisér roku, a také francouzské režisérky Florence Miailhe za koprodukční snímek Přes hranici, na kterém se z velké míry podílel český koproducent MAUR film.

Ceny se udělují v rámci Cartoon Movie, pitchingové a koprodukční akce pro evropské animované filmy, která letos slaví ve francouzském Bordeaux již 24. ročník. O vítězích ve třech kategoriích těchto cen hlasovalo téměř 900 profesionálů, kteří se akce, na níž bylo představeno 57 projektů animovaných filmů z celé Evropy, zúčastnili.