Do jubilejního 10. ročníku CEE Animation Fora mohou zájemci přihlašovat animované projekty ve vývoji v pěti kategoriích – celovečerní filmy, seriály/TV speciály, krátké a studentské filmy a XR projekty. Uzávěrka přihlášek je 16. 1. 2022. 

CEE Animation Forum představuje největší událost pro animační průmysl ve střední a východní Evropě, zaměřující se na pitching, financování a koprodukce. Za cíl si klade posílit mezinárodní potenciál projektů, jejich viditelnost a přístup na širší evropský trh. Každý rok pořadatelé zvou téměř 200 filmových profesionálů, aby sledovali soutěžní klání těch nejslibnějších evropských animovaných projektů. Výjimkou byly poslední dva ročníky, které se kvůli pandemické situaci  přesunuly do online prostředí. Díky novým technickým možnostem, které se v minulosti velmi osvědčily, proběhne jubilejní ročník v hybridním formátu ve dnech 10. – 12. května 2022 v Liberci. 

Otevřeny jsou tyto kategorie:

  • celovečerní film (délka min. 60 min; ve vývoji nebo výrobě),
  • seriál / TV speciál (webový nebo TV seriál v jakémkoliv formátu a filmy nad 20 min.; všechny fáze vývoje kromě konceptu),
  • krátký film (délka do 20 min.; všechny fáze vývoje kromě konceptu),
  • studentský krátký film (délka do 20 min.; všechny fáze vývoje kromě konceptu),
  • XR (VR, AR, 360 a další formáty; ve vývoji nebo výrobě).

CEE Animation Forum je platforma určená k prezentaci evropských talentů a jejich tvůrčí práce, pomáhá jim najít koprodukční partnery, financování a distribuci pro jejich projekty a také vybudovat síť producentů, kreativců a mezinárodních decision makerů ze všech segmentů (sales, distributoři, zástupci televizí a jiných VOD platforem atd.). Velký důraz je kladen na networking a 1:1 meetingy. 

Návštěvníci CEE Animation Fóra budou moci také navštívit program Mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifilm, který proběhne souběžně ve dnech od 10. do 15. května. 

Guidelines: https://ceeanimation.eu/wp-content/uploads/2021/11/CEEA-Forum-2022-Guidelines.pdf

Přihláška: https://ceeanimation.eu/cee-animation-forum-2022/

CEE Animation je podporováno programem Creative Europe MEDIA a je spolufinancováno státními fondy a profesionálními organizacemi z České republiky (ASAF, Asociace animovaného filmu), Slovinska (DSAF, Slovenian Animated Film Association), Slovenska (APAF, Slovak Association of Animated Film Producers), Polska (SPPA, Polish Animation Producers Association), Chorvatska (Hulahop) a Maďarska (HAPA, Hungarian Animation Producers Association).