Na portále Hithit.cz můžete ještě tři týdny podpořit snahu o filmových nadšenců o záchranu Velkého filmového ateliéru. Chátrající prostor, ve kterém se natáčel mimo jiné i legendární film Karla Zemana Cesta do pravěku, odkoupili do soukromého vlastnictví a plánují sem vrátit život. 

Cílem projektu je shromáždit finance na záchranu filmového ateliéru ve Zlíně, který je momentálně v dezolátním stavu. Jedná se o budovu, která má v letošním roce výročí 85 let od svého vzniku. Budovu navrhl na zadání Jana Antonína Bati významný architekt Vladimír Karfík. Od 30. let se v ateliéru vystřídala celá plejáda filmových osobností. Mimo jiné zde vznikala díla Alexandera Hackenschmieda, Karla Zemana, Hermíny Týrlové či Josefa Pinkavy. Z množství významných projektů je to například Cesta do pravěku, Ferda Mravenec či Requiem pro panenku. Od 90. let budova pomalu chátrala, až se dostala do zpustošeného stavu, bez vody, topení, elektřiny a zatéká do ní.

Nám se podařilo po dvouletých jednáních budovu získat. Začali jsme s postupnou záchranou, kterou realizujeme z velké části svépomocí. Finanční pomoc využijeme na materiál a práce, které sami již nezvládneme. Pokud nám přispějete, významně nám pomůžete zachránit a opět oživit tuto historickou, kulturní a filmovou památku.  Vrátit do ni život a filmaře. Plánujeme zde zprovoznit co-working, animační studio pro ženy na mateřské a pomoct začínajícím filmařům svobodněji tvořit. Pořádat animační workshopy a spolupracovat s univerzitou. Je toho hodně, ale jinak bychom nežádali o Vaši pomoc. Jo, a jestli se to povede, tak uděláme pro všechny super filmovou párty!,” slibují Petr Babinec a Libor Nemeškal.

Přispět a vybrat si svou odměnu můžete na https://www.hithit.com/cs/project/10266/nakopni-zemana-zachrana-velkeho-filmoveho-atelieru