Po loňské pandemií vynucené pauze se letos  znovu koná Den české animace v pražském Bio Oko, a to ve středu 20. října. Projekční program poběží od rána do večera. Během odpoledne ho vystřídá Animační espresso – bryskní prezentace připravovaných českých animovaných projektů. Ty nejlepší vybere porota ve složení Vladimír Lhoták, Petr Oukropec a Michal Podhradský. Hlavní cenu 15.000 Kč udělí Lukáš Záhoř z Mall TV.

Po Animačním espressu se můžete těšit na projekci vítězných filmů letošního Anifilmu a vyvrcholením dne bude předpremiérové uvedení celovečerního snímku Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové.
Během odpoledne bude zároveň ve foyer kina probíhat tzv. Den otevřených dveří českých vysokých a vyšších odborných škol, na kterých se vyučuje animace. Pro detailní program a informace o vstupném navštivte událost na Facebooku .

Den české animace je každoroční událostí, v níž se propojuje Mezinárodní den animovaného filmu (připadající na 28. říjen) s připomínkou prof. Břetislava Pojara, který se narodil 7. října. Tradičně je jejím organizátorem Občanské sdružení animovaného filmu z.s. (OPSAF), pořadatel MFAF Anifilm, ve spolupráci s Asociací animovaného filmu (ASAF).