20. října 2021 se v Praze bude podávat Animační espresso – nová svěží forma pitchingu, kde představí svou práci zkušeným profesionálům celkem 14 českých animovaných projektů. Jde o krátké i celovečerní filmy, seriály i videoklipy ve všech fázích vývoje / výroby.

I přesto, že první ročník byl svým způsobem “zkušební”, vrchovatě naplnil svoje očekávání: minimálně čtyři filmy se dostaly do realizační fáze, tři získaly kvalitního producenta, u dalších došlo ke kvalitativním posunům. To jsou nad očekávání dobré výsledky, které nás motivovaly k přípravě letošního espressa,” konstatuje člen představenstva ASAF Michal Podhradský a pokračuje:  “Vytvořit kvalitní obsah znamená neustále konfrontovat a posouvat svoje nápady, názory a představy nejenom na vlastním stole, ale v co nejširším měřítku. Animační espresso je jedním z prvních kroků na cestě za kvalitním obsahem, za koproducentem, producentem nebo distribucí.

V porotě usednou kromě Michala Podhradského (animation people) další zkušení producenti Vladimír Lhoták (Hausboot, Fresh Films) a Petr Oukropec (Negativ Film Productions) či šéfproducent MALL.TV Lukáš Záhoř, který předá hlavní cenu v hodnotě 15.000 Kč. Vítěz navíc dostane příležitost představit svůj projekt na mezinárodním pitchingu CEE Animation Forum 2022 – cena zahrnuje 2 akreditace, ubytování a dopravu pro 2 osoby.

Katalog s projekty si můžete prohlédnout zde.