Přichází Creatoola. Unikátní platforma, která inspiruje žáky, studenty, absolventy, ale i rodiče a učitele a pomáhá jim orientovat se ve světě animace, vývoje her a vizuálních efektů. Proč? Protože v těchto oborech pořád chybí kvalifikovaní profesionálové. Creatoola to chce změnit a přispět k rozvoji kreativních oborů v ČR.

Obory animace, vývoje video her a vizuálních efektů (VFX) nejsou mezi lidmi příliš známé a jsou tak často jako kariérní volba mladých lidí opomíjené. Přestože konzumujeme každodenně všemožný digitální obsah, mnoho z nás ani nenapadne, že bychom mohli něco takového studovat a živit se tím.

„Chceme lidem otevřít dveře do světa animace, her a VFX, a ukázat jim zajímavou profesní perspektivu, kterou tyto obory nabízí,“ říká Marek Toušek z Asociace animovaného filmu.

Jsou to právě studia a jednotlivé produkce, které hledají kvalifikované profesionály. Pracují na nejrůznějších projektech i světové úrovně, ale často jsou limitováni nedostatkem mladých a šikovných tvůrců napříč specializacemi. Creatoola je od toho, aby tyto světy spojila-lidi, školy, studia a produkce.

„Propojit začínající tvůrce nebo studenty přímo se studii je klíčové pro hledání svěžích talentů i navázání dlouhodobé spolupráce,“ dodává Toušek.

Na webu www.creatoola.cz najdou zájemci například přehled škol a kurzů, které poskytují vzdělávání v oboru animace, počítačová grafika, ale i kresba, programování, VFX pro uplatnění ve filmovém, herním a reklamním průmyslu. Krátká videa popisují příběhy úspěšných tvůrců z kreativního byznysu. Tvůrci si mohou vybrat z aktuální nabídky práce různých studií.

Creatoola ale není jen webová platforma www.creatoola.cz, ožívá na konferencích a festivalech Anifilm a Game Access. Chystá se organizovat exkurze škol do studií a produkcí nebo přednášky profesionálních tvůrců přímo na školách. Creatoola je projekt iniciovaný Asociací animovaného filmu realizovaný v partnerství s Herním Klastrem Brno, festivalem Anifilm a konferencí Game Access. Za svůj vznik vděčí i podpoře Státního fondu kinematografie a Asociace producentů v audiovizi.

Máte dotazy nebo zájem o spolupráci? Kontaktujte nás.