Salvation Has No Name je koprodukční projekt české produkční společnosti animation people společně s britským Delaval Film a Aardman Animations. Režisérem tohoto kombinovaného krátkého filmu je Joseph Wallace, skvělý výtvarník a milovník Shakespeara. Natáčení loutkových scén vzniká ve studiu Aardman Animations pod rukama francouzské animátorky Marie Lechevalier (lead animator na seriálu Ovečka Shaun) a za supervize legendárních bratrů Quayových (Brothers Quay).

Tuzemské studio animation people pod vedením Michala Podhradského zodpovídá za natočení scén ploškovou animací. Do natáčení křehkého příběhu o intoleranci však velmi tvrdě vstoupila Covidová pandemie. Studia Aardman musela z důvodu lockdownu omezit výrobní kapacitu a vzhledem k omezení rizika se muselo i natáčení v Praze změnit z rezidenčního na distanční.

Plánované měsíční natáčení se tak protáhlo na dlouhých pět měsíců. Tento proces nás stál velké finanční i osobní investice. Na druhé straně nám ale přinesl nové poznatky a neocenitelné zkušenosti. Realizace 3D a 2D digitálních projektů na dálku jistě není žádný problém, ale animace fyzických objektů na dálku má své specifikum. Zejména ryze artová tvorba naráží v online prostoru na limity omezeného zkoušení, variování a také nabídky různých řešení… A to byl problém, který se nám podařilo vyřešit ke spokojenosti režiséra. Vznikly tak úžasné záběry, které mají nádech staromilské Zemanovsko-Švankmajerovské animace, jsou ale technologicky mnohem dále. Teď s napětím očekáváme uklidnění Covidové situace, pokračování natáčení loutkových scén a finalizace celého díla,“ uvedl producent Michal Podhradský.

Dokončení snímku se předpokládá začátkem roku 2022 a premiéra je naplánována na scéně v Annecy ve stejném roce.

Režie: Joseph Wallace

Producent: Delaval Film, Aardman Animations, animation people

Screenplay: Joseph Wallace

Hudba: Kit Wilson

Stopáž: 16 minut

 

Projekt vyhrál v pitching soutěži Visegrad Animation Forum 2017.

https://www.kickstarter.com/projects/salvation-/salvation-has-no-name