Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest připravuje letos pro nejmenší i starší filmové nadšence novou platformu JUNIORFEST LIVE, která nabídne od 6. do 12. listopadu 2020 živé přenosy ze speciálně zřízeného festivalového studia. Současně bude veřejnosti nabídnuta i online verze festivalu zaměřená ryze na filmové projekce JUNIORFEST ONLINE, která bude k dispozici od 13. do 22. listopadu na www.juniorfest.cz.

Festivalové studio se dvěma stagemi a moderátory bude vybudováno v plzeňském DEPO2015 a bude přenášet živá setkání s osobnostmi dětského filmu, nabídne i filmy a ojedinělé workshopy a programy, které vznikají ve spolupráci s Českou televizí. “Se zástupci České televize jsme vyjednali například poskytnutí nového animovaného seriálu Kosmix. Hlavnímu hrdinovi, robůtku Kitovi, propůjčil hlas Vojta Kotek a nejen nejmenší diváci se mohou těšit na příjemný výukový seriál o vesmíru”, uvedla Barbora Kyas, programová ředitelka festivalu. Programové vedení festivalu dále jedná o uvedení exkluzivních materiálů k pohádce Princezna zakletá v čase, nebo o účasti tvůrců dokumentárních snímků V síti za školou a Offline.

Kompletní program JUNIORFEST LIVE bude již brzy uveřejněn na webových stránkáchwww.juniorfest.cz. Zde budou také LIVE přenosy probíhat. Současně zástupci Juniorfestu jednají s vybranými VOD platformami, které by se do přenosu taktéž zapojily.

Kromě live přenosů však mají diváci také volbu zhlédnout od 13. do 22. listopadu JUNIORFEST ONLINE, který se zaměří na zprostředkování ryze filmových projekcí. Z loňských hitů Juniorfestu budou uvedeny například vítězný norský snímek pro mládež Psychobitch či atraktivní islandský film Falkoni, který zachycuje atmosféru dětského fotbalového týmu. Milovníci animovaných filmů by si určitě neměli nechat ujít Kostkovaného Ninju či Detektiva od vedle. Z letošních snímků, které se organizátorům povedlo získat do online prostoru, stojí za zmínku americký film Max a já nebo izraelský film Na křídlech starého letounu.

“V rámci programu Juniorfest online se nám taktéž podařilo vyjednat projekce Mlsných medvědích příběhů. Pro festival, a zvláště v této době, je to skutečně úspěch  a my jsme tvůrcům velice vděční za umožnění projekce, která v tomto formátu poběží možná dokonce premiérově”, sděluje ředitelka festivalu Judita Soukupová a dodává, že práva na online projekci tohoto snímku jsou časově limitována, proto doporučuje sledovat program online projekcí, který bude již brzy uveřejněn na webových stránkách festivalu.

Všechny snímky budou k dispozici na www.juniorfest.cz a www.dafilms.cz a cena za projekci jednoho filmu bude činit exkluzivně pouze 49 Kč.