Největší oborová platforma animačního průmyslu CEE Animation Forum, která podporuje projekty ve vývoji z regionu střední a východní Evropy, zná své vítěze. Ve čtvrtek 8. října 2020 si hlavní cenu kategorie seriály/TV special odnesl projekt Dozvonil zvonec (p. Mária Móťovská, Helium film, r. Gabriela Plačková, Alžběta Göbelová) a v kategorii celovečerní film gruzínský IGI (p. Vladimer Katcharava, 20 Steps Productions, r. Natia Nikolashvili). Další český seriál Plešouni získal Cenu diváků a přímý postup na Cartoon Forum 2020.

Ve zdůvodnění porota uvedla: „Vítěz v kategorii TV seriály a speciály „Dozvonil zvonec“ představil jasný formát, který měl spoustu humoru a energie. Tvůrci ukázali velkou znalost cílové skupiny a vyvinuli vizuální koncept, který porota shledala hravým, chytrým a originálním. Na porotu zapůsobilo zejména to, jak formát spojil starý mytologický svět s dnešní moderní společností a jak zdánlivě irelevantní pohádkové bytosti mohou dětem dnes vyprávět důležitý příběh,“ stojí ve verdiktu.

V hlasování veřejnosti mohli diváci svého favorita vybírat ze všech 4 kategorií (celovečerní, krátký film, TV seriál/speciál, XR). Nejvíce hlasů a tudíž i finanční ohodnocení 1 000 EUR obdrželi Jiří Sádek (COFILM) a scenáristka Eliška Podzimková za projekt Plešouni, který se již prezentoval na Cartoon Forum v září 2020.

Všechny soutěžní pitche CEE Animation Fora je možné do 15. 10. 2020 shlédnout online na https://vimeo.com/showcase/7632611 (heslo: cee)

VÍTĚZ KATEGORIE TV SERIÁL/SPECIÁL: Dozvonil zvonec / No Happily Ever After, p. Mária Móťovská, Helium film s.r.o. (Slovensko), r. Gabriela Plačková, Alžběta Göbelová (ČR)
CENA DIVÁKŮ: Plešouni / Baldies, p. Jiří Sádek, COFILM, scénář: Eliška Podzimková (ČR)