V úterý 6. 10. 2020 se uskutečnil 1. ročník pitchingu tuzemských animovaných filmů pořádaném Asociací animovaného filmu. Divákům se představilo celkem 23 projektů v nejrůznějších stádiích vývoje. Seznamte se s výherci.

 


Hlavní cenu Animačního espressa 2020 v hodnotě 15 000 Kč získává krátkometrážní animovaný projekt ODPUSŤ režisérky Alžbety Mačákové Mišejkové (p. Jiří Pecinovský, FAMU). Vítězný projekt vybíral Jaromír Kallista, významný filmový producent a pedagog.


Zvláštní uznání si odnáší očekávaný projekt režisérky Darii Kashcheevy ELECTRA. A POEM (p. Martin Vandas, Zuzana Křivková, MAUR film, FAMU).


Animovaný seriál MR. BOMBARINO režiséra a producenta v jedné osobě Matěje Litery se může chystat na kurz Concept Art, který je každoročně pořádán programem ANOMALIA.


Společnost MAUR film podpoří projekt WHATMAN finanční částkou 7 000 Kč. Snímek vzniká v režii Niky Zinovevy na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.


Odborný lektoring od producentů Michala Podhradského nebo Martina Vandase a scenáristky a dramaturgyně Anny Vášové získávají projekty: ELECTRA. A POEM (r. Daria Kashcheeva), HOLUBÍ VOJÁK (r. Michaela Lovecká), MOHYLA (r. Mikuláš Suchý), ODPUSŤ (r. Alžbeta Mačáková Mišejková), SVĚTLA (r. Jitka Skálová) a ZVÍTĚZÍM (r. Michaela Režová).


Máme upřímnou radost vidět tolik kreativních mladých tvůrců. Jejich nadšení a odhodlání nám dávají jasný signál, že Animační espresso bude mít jistě další pokračování.

Více o projektech najdete zde: http://bit.ly/AE_katalog

Děkujeme za podporu: Ministerstvo kultury, Kancelář Kreativní Evropa MEDIA, Asociace producentů v audiovizi.


Photo: Eva Kořínková, René Volfík