Animační espresso je skvělý způsob, jak z mladých animovaných projektů získat voňavou šťávu a v tom nejlepším světle je představit veřejnosti.

Připravujete animovaný projekt a oceníte pohled zvenčí? Je tu šance pro všechny, kdo právě tvrdě pracují na vývoji animovaného filmu a nebojí se ho sdílet s profesionály z filmového a animačního průmyslu. 

Vývoj animovaného filmu je jedna z nejdůležitějších fází vzniku projektu, která má zásadní dopad na jeho budoucí kvalitu, financování a realizaci. Animační espresso je prvním stupněm na cestě ke kvalitnímu vývoji. Během krátké prezentace vašeho projektu vám pomůžeme odhalit potenciál projektu, jeho silné i slabé stránky a cestu jak jej dále prezentovat.
Akce je určena pouze pro české projekty!


KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT

V Animačním espressu je jedno, o jaký druh projektu jde a také v jaké je fázi. Je určen pro filmy krátkometrážní i celovečerní nebo seriály – a to již od prvního nápadu a výtvarné představy až po projekty před výrobou. Vítáme i filmy studentské! 


KDE: Liberec – během Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 

KDY: 6. října od 14 – 16 hodin

JAK PŘIHLÁSIT PROJEKT: pomocí Google formuláře ZDARMA ZDE

DEADLINE PŘIHLÁŠEK: 31. srpna 


PROČ PROJEKT PŘIHLÁSIT

Abychom z projektů získali tu nejchutnější a nejvoňavější esenci, rozhodli jsme se kopírovat výrobní postup od předních baristů. Návod, jak vyhotovit to správné Animační espresso, je následující:

  • 7g hutných kvalitních slidů
  • 25 sec. komentáře nad každým slidem
  • finální tečka v podobě krémy by neměla přesáhnout 1 min. 

Celková prezentace v počtu 7 slidů (tedy necelé 3 minuty) + 1 minuta závěrečné slovo. Následovat budou 2 minuty Q&A od profesionálů z filmového a animačního průmyslu. Animační espresso vám tak poskytne layout, jak projekt v budoucnu efektivně představit svým partnerům nebo na jiných soutěžích. 

Nejlepší projekt obdrží finanční odměnu ve výši 15 000 korun, udělenou významnou osobností české kinematografie. Společnost MAUR film podpoří vybraný projekt finanční částkou v hodnotě 7 000 korun, které může tým investovat do vývoje či výroby svého díla. Šest projektů, které nejvíce osloví porotu, získají lektoring od zkušených českých profesionálů
Asociace animovaného filmu uhradí prezentujícím ubytování na 1 noc. Vyhlášení vítězů proběhne během oficiálního zahájení Anifilmu. 


ÚČAST BEZ PROJEKTU

I přestože nemáte zrovna připravený žádný projekt, který byste chtěli představit veřejnosti, Tak jste vítané publikum. Pitching projektů je vždy divácky velmi oceňován a zároveň poznáte, co se v české animaci právě chystá. Začínáme již 5. října networkingovým večerem, kde se s vámi po dlouhé době rádi potkáme u sklenky vína. Další den se od 10 hodin připojíme k programu tradiční pitching soutěže CEE Animation Forum, která letos proběhne online formou. Nenechte si tak ujít tříhodinové klání v kategoriích krátkých filmů a seriálů. Odpoledne využijte možnosti 1:1 online meetingů s předními zahraničními profesionály, kde jim můžete představit své projekty a požádat o cenné rady! 

Pokud máte jakékoliv dotazy, prosím obracejte se na Martu Jallageas (jallageas@asaf.cz).