Trojice studentů spojila své síly a nápady na animované filmy a vznikl TROJHLAS: originální nápady a osobité vidění světa vyjádřené pomocí tradiční loutkové animace. Díky vaší pomoci se pásmo krátkých filmů může dostat i jako výstava k širší veřejnosti!

Náš projekt bychom rádi představili celému světu a zpřístupnili ho nejen na plátnech kin. Rádi bychom uspořádali interaktivní výstavy a dílny pro Vás a Vaše děti, které by se mohly na pár hodin přemístit do našeho imaginárního loutkového světa,” píší autoři projektu na crowdfundingovém portále HitHit, kde žádají veřejnost o podporu.

Po každém natáčení loutky i všechny ostatní filmové rekvizity mizí někde ve skladišti nebo tmavém sklepě, ne-li hůře. “Chtěli bychom tomu zabránit a dát jim druhý život. K tomu jim potřebujeme vyrobit přepravitelné funkční příbytky a upravit je pro výstavní účely. A právě k tomu vás žádáme o podporu. Nepotřebujeme prostředky na natáčení, ani dokončení, protože náš projekt byl podpořen Státním fondem kinematografie. Po natáčení všichni aktéři potřebují trochu zrenovovat, protože utrpí svým hereckým výkonem nejeden šrám. A zároveň bychom všem zájemcům chtěli přiblížit i taje a zákulisí naší loutkové animace, prozradit něco o výrobě i o animaci jako takové. … Chceme naše filmy promítat nejen v klasických kinech, ale rádi bychom zamířili i do galerií, kulturních středisek nebo i kamkoliv jinam, kam nás pozvete a kde bude vhodné místo na promítání, výstavu i povídání. Našim cílem je přinést kouzlo animovaného filmu za hranice běžného diváka!

Přispět můžete ještě týden na adrese https://www.hithit.com/cs/project/5472/trojhlas-pasmo-animovanych-kratkych-filmu.