V pondělí začal ve francouzském Annecy Mezinárodní filmový festival zaměřený na animované filmy, jehož součástí je i filmový trh MIFA (Marché International du Film d’Animation), podle pořadatelů největší akce v oblasti animace na světě. Letos poprvé je na něm český animovaný film zastoupen stánkem spolu s dalšími zeměmi střední a východní Evropy.

Po sedmi letech spolupráce při organizaci Visegrad Animation Fora se pětice středoevropských států (Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko a Polsko) postupně transformuje do CEE animation – sdružení animačních asociací zemí střední a východní Evropy. Druhou jejich akcí po workshopu v Lublani na sklonku roku 2017 je příprava společného stánku na filmovém trhu MIFA v Annecy, který velmi rychle dorůstá do významu podobných trhů v Cannes.

Prostor k prezentaci 41 přihlášených účastníků zemí CEE poskytla pro tuto příležitost MEDIA – Kreativní Evropa a také organizátoři MIFA marketu. Významný podíl na organizaci měla česká strana: ASAF ve spolupráci s Českým filmovým centrem. Česká účast v tomto nezvyklém stánku je naprosto výjimečná – se svými projekty a hotovými díly se zde zúčastní přes 14 producentů a zástupců našich produkcí a studií.

Přijmete pozvání na naší prezentaci a zúčastněte se rovněž premiéry katalogu českých animovaných projektů.
Akce trvá od 12.6. do 15.6.2018.

Setkání členů ASAF s Peterem Lordem, zakladatelem Aardman animations