Mezi potvrzenými řečníky na semináři, který pořádá ASAF za dva týdny – ve čtvrtek 1. 2. 2018, jsou přední evropští distributoři animovaných filmů a seriálů Účastníci semináře tak dostanou jedinečnou příležitost nahlédnout do strategie společností, které v posledních letech získaly Evropské ocenění “Distributor of the year”

Prvním z řečníků bude televizní producent Tom Van Waveren, který byl třikrát nominován na cenu Emmy. Je generálním a kreativním ředitelem v CAKE Entertainment, předsedou asociace Animation Producers Netherlands a místopředsedou asociace Animation in Europe, která usiluje o rozšíření evropské podpory animačního průmyslu. Tom Van Waveren uvede jako příklad ze své praxe distribuční strategii seriálu Angry Birds.

O cenné zkušenosti s distribucí loňského animovaného hitu celosvětově úspěšného Můj život cuketky se podělí americká producentka žijící v Paříži Eleanor Coleman ze společnosti Indie Sales (Best European Distributor na Cartoon Movie 2015).

I francouzský producent Lionel Marty, který se specializuje na tvorbu pro děti v distribuční společnosti APC Kids, je držitelem několika mezinárodních ocenění – Best Distributor (Kidscreen), Best Distributor (Forum Cartoon), Best TV France International Animation Exports.

Tito lidé mají zkušenosti s globálními projekty – celovečerními filmy a seriály pro televize i digitální platformy. Máme skutečně radost, že kromě špičkových hostů účast přislíbil také moderátor semináře Christoph Erbes , který řadu let vedl řadu evropských dětských tv kanálů jako Nickolodeon nebo Fox Kids/Jetix. Nyní se jako přední odborník na mezinárodní mediální tvorbu pro děti podílí na mnoha konferencích, spolupracuje na klíčových mezinárodních projektech oblasti animované tvorby . Moderoval například i nedávné udílení cen nejlepším dílům evropské animace „Emile“, uvádí za Asociaci animovaného filmu její místopředseda Marek Toušek.

Druhou moderátorkou semináře je zkušená scénáristka a dramaturgyně Anna Vášová. Patnáct let pracovala jako vedoucí mezinárodních koprodukcích v Eurovizi / Evropské unii veřejnoprávních televizí v Ženevě, kde koordinovala spolupráci mezi 86 televizemi z 56 zemí a podílela se na více než 50 koprodukcích. V současné době je expertem na mezinárodní spolupráci a tutorem na evropských festivalech a workshopech.

Jak ukázala loňská studie Mapování oboru animované tvorby v ČR v České republice, čeští producenti často podceňují / nedoceňují distribuci v zahraničí a spolupráci se zahraničním jako takovým. Seminář tak představuje ideální příležitost k získání poznatků o aktuálním dění a trendech v animačním průmyslu i navázání kontaktů se zahraničními distributory.

Spolupráce se zahraničím je jedním ze základních předpokladů nastartování tuzemského průmyslu. Námi pozvaní hosté vyjádřili zájem seznámit se i s projekty, na kterých čeští tvůrci a producenti právě pracují, nebo které byly dokončené v nedávné době. I proto u příležitosti semináře vydáme katalog aktuálních českých animovaných děl,“ uzavírá Marek Toušek.

Seminář koná v prostorách Galerie Hamu na Malostranském náměstí 13, Praha. Probíhat bude v angličtině, účastnický poplatek činí 1000 Kč pro profesionály a 300 Kč pro studenty.

Přihlášky jsou možné do 15. ledna 2018 na distribution.asaf.cz
Na semináři zbývá pouze několik volných míst.