Novinky

V Cannes budou soutěžit dva animované snímky s českou stopou

Koprodukční krátkometrážní animovaný film s českou účastí maďarské režisérky Lucy Tóth byl vybrán na letošním 55. ročníku filmového festivalu v Cannes do prestižní mezinárodní soutěže „Semaine de la Critique“.

Krátký animovaný film Superbia vznikl jako trojstranná maďarsko-česko-slovenská koprodukce společností Fakt Visual Lab, MAUR film a Artichoke. Jde o příběh domorodých obyvatel surrealistické země, rozdělené mýtickou řekou na mužskou a ženskou část, kteří jsou postaveni do zcela nové situace, když se poprvé objeví první smíšený pár. Při vyhlašování vybraných soutěžních filmů francouzský kritik a ředitel Semaine de la Critique uvedl, že ho film doslova „okouzlil strhujícími orgiemi barev“.

Film byl v loňském roce prezentován na mezinárodním fóru Visegrád animation forum v rámci mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni. Byl podpořen i ze strany českého Státního fondu kinematografie.

Druhým reprezentantem v Cannes bude v sekci „Directors’ Fortnight“ krátký animovaný film Jana Sasky Happy End, který v loňském roce získal nominaci na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. Diváci ho mohli vidět v rámci FamuFestu 2015 a rovněž během mezinárodního fóra VAF na Anifilmu 2015 v Třeboni.

Další příspěvky

Sorry, the comment form is closed at this time.